Ekipa Holding ogłasza debiut pierwszej gry mobilnej

January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING
January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING (foto: materiały prasowe)

Spółka Ekipa Holding wraz z T‑Bull S.A. oraz ze swoją spółką zależną GG Bay (dawniej Ekipa Games) ogłosiły premierę pierwszej gry firmowanej przez Ekipę: „My Dino Friend”. Pierwszy softlaunch odbył się 8 listopada, a po premierze 9 grudnia gra dostępna jest w sklepie Google Play. Na przestrzeni najbliższych tygodni pojawi się na iOS.

To pierwsza z gier, której koncepcja i projekt zostały opracowane wspólnie z zespołem Ekipy. Zgodnie z zapowiedziami przygotowaliśmy grę, która skierowana jest do szerokiego grona odbiorców na całym Świecie. Nasz tytuł będąc w kategorii casual pozwala nam dotrzeć do międzynarodowej publiczności. Zakładamy, że dotarcie do naszych fanów, którzy np. poszukiwali naszych lodów tego lata, pomoże nam zyskać bazę pierwszych użytkowników, co będzie niewątpliwie wsparciem dla promocji gry na rynkach zagranicznych – deklaruje Prezez Ekpia Holding S.A. – Krzysztof Misiałkiewicz.

Nad grą pracował od grudnia ub. roku zespół kilkunastu osób, zgodnie z umową, koszt produkcji wyniósł około 1,2 mln zł. Rozgrywka w „My Dino Friend” polega na opiece i zapewnianiu rozrywki dinozaurowi, który na początku gry wykluwa się z jaja. Gracze będą zaspokajać potrzeby swojego wirtualnego przyjaciela, a także urządzać jego dom. Z czasem dinozaur będzie się rozwijał i ewoluował. Gra przeznaczona do bezpłatnego pobrania (free to play), skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, od najmłodszych graczy po młodszych nastolatków (PEGI 3+). W grze możliwe są zakupy przedmiotów przyspieszających lub uatrakcyjniających rozgrywkę (boosty, kryształy oraz itemy dla dinozaura – np. ubrania).

W celu urozmaicenia gry twórcy przewidzieli szereg dodatkowych aktywności (mini gier) z których młody gracz może skorzystać:

Dino Rafter – zadaniem gracza jest rozrzucanie przeszkód znajdujących się na rzece mając w celu zapewnienia swojemu dinozaurowi możliwość pokonania jak najdłuższego dystansu;

Dino Match – gracz ma za zadanie oczyścić plansze z puzzli zdobywając tym samym jak najwyższy wynik w określonej liczbie ruchów;

Dino Rush – gracz kieruje swoim dinozaurem w celu ominięcia aut oraz pokonania jak najdłuższego odcinka drogi;

Dino Jumper – zadaniem gracza jest sterowanie dinozaurem w celu pokonania jak największej wysokości w kosmosie omijając tym samym przeszkody.

Każda z aktywności posiada swoją ligę, w której gracz zdobywa nagrody i może awansować w rankingach – wszystko w zależności od tego, jak często wygrywał i jak bardzo był aktywny. W ramach nagrody gracz otrzymuje również dwa kolejne, różne od siebie, stworzenia. Zaplanowano również duże aktualizacje gry w nadchodzącym roku.

Cieszę się że pierwszą grę udało się Ekipie przygotować jeszcze przed spodziewanym debiutem na NewConnect. Już widać, że z pewnością nie będzie jedną ze spółek które tylko mówią o tworzeniu gier. Pokazuje to że zamiary twórców i managerów zgormadzonych w Ekipie nie są tylko obietnicami ale są konsekwentnie wprowadzane w życie. Wierzę, że również pozostałe plany tego dynamicznego zespołu będą realizowane zgodnie z zapowiedziami, a cała grupa spółek Ekipy będzie mocnym punktem w portfelu JRH – powiedział January Ciszewski, Prezes JR Holding ASI S.A. – udziałowca Ekipy Holding.

Oprócz GG Bay w grupie Ekipy Holding znajdują się też spółki które zarządzają wizerunkiem twórców (EKIPA MANAGEMENT), prowadzą produkcję i sprzedaż odzieży (EKIPATONOSI) oraz zajmują się produkcją filmową (PIGEON PICTURES). We wrześniu spółka ogłosiła przyjęcie planu połączenia z notowaną na NewConnect spółką Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A., efektem połączenia będzie wejście Ekipy na mały parkiet GPW w ciągu najbliższych kilku miesięcy.