Ericsson otwiera pierwsze globalne centrum ICT w Szwecji

biurowiec
  • Ericsson umacnia swoją obecność w Europie poprzez otwarcie pierwszego centrum globalnego ICT z siedzibą w Linköping (Szwecja)
  • Jest to pierwsze z trzech zrównoważonych ekologicznie i opartych na nowoczesnych technologiach centrów globalnych ICT, które będą zawierać pełną ofertę spółki
  • Wykorzystując najnowszą technologię chmury, centrum umożliwia ponad 25 000 zatrudnionym w Ericsson inżynierom ds. badań i rozwoju łatwiejszą i efektywniejszą współpracę na skalę międzynarodową, dzięki której innowacje szybciej będą trafiać na rynek

Ericsson oficjalnie otwiera swoje pierwsze centrum globalne ICT w Linköping (Szwecja). Jest to początek realizacji zapowiedzi firmy Ericsson z września ubiegłego roku, dotyczącej budowy trzech nowych centrów globalnych ICT. Dwa z nich będą znajdowały się w Szwecji, a jeden w Quebec (Kanada).

Centra będą wspomagać codzienną pracę ponad 25 000 inżynierów ds. badań i rozwoju zatrudnionych w Ericsson, a także obsługiwać organizacje na całym świecie. Dziś Ericsson posiada laboratoria badawcze i centra danych na całym świecie. Strategia firmy polega na skonsolidowaniu większości z nich z nowymi centrami, włącznie z wyposażeniem i instalacjami.

Graham Osborne, wiceprezes ds. programu centrów globalnych ICT w Ericsson: „Otwarcie pierwszego centrum globalnego ICT pokazuje, jak Ericsson w roli czołowego dostawcy technologii informacyjnych robi kolejny krok w kierunku stworzenia społeczeństwa sieciowego, dostarczając technologię opartą na chmurze, która wyznacza nowe standardy w branży. Globalne centra ICT są naszym własnym branżowym wkładem w środowisko chmury. Przy pomocy opartej na chmurze technologii centra umożliwiają naszym zespołom interdyscyplinarnym współpracę ponad granicami. Dzięki temu możemy dostarczać klientom produkty i usługi wysokiej jakości z większą niż dotąd prędkością. Jest to dla nas prawdziwy przełom.”

Nowe centra będą zawierały pełną ofertę Ericsson i będą dostępne dla inżynierów ds. badań i rozwoju na całym świecie. Centra globalne ICT będą posiadać największą sprawność energetyczną w branży; są one zlokalizowane w obszarach z łatwym dostępem do źródeł energii odnawialnej oraz niezawodnej sieci energetycznej. Wszystkie trzy centra ICT będą zajmować łącznie powierzchnię do 120 000 m2, czyli obszar mogący pomieścić 14 boisk piłkarskich.

Centra będą posiadać innowacyjną konstrukcję wykonaną w modułowy i skalowalny sposób, zapewniającą efektywne wykorzystanie zasobów oraz przestrzeni stosownie do potrzeb biznesowych. Według oceny Ericsson połączenie architektury, konstrukcji i lokalizacji może zredukować zużycie energii nawet o 40 procent. Tak znaczące ograniczenie poziomu emisji substancji węglopochodnych przyczynia się do budowy bardziej zrównoważonej przyszłości zgodnie z wizją Ericsson.