Esaliens TFI wśród pierwszych oferujących PPK

0
Tomasz Jędrzejczak
Tomasz Jędrzejczak, prezes zarządu Esaliens TFI

Polski Fundusz Rozwoju rozpoczął wpisywanie instytucji finansowych do ewidencji PPK. Wśród pierwszych podmiotów znalazł się Esaliens TFI, jeden z liderów Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE), jednocześnie prowadzący najstarsze PPE w Polsce. Do grona wieloletnich klientów programów emerytalnych zarządzanych przez TFI należą największe firmy z najbardziej wymagających branż, w tym m.in. liderzy sektora energetycznego, farmaceutycznego czy finansowego.

Tomasz Jędrzejczak
Tomasz Jędrzejczak, prezes zarządu Esaliens TFI

Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, PPK to naturalny i strategiczny kierunek rozwoju naszej obecnej oferty emerytalnej. Co ważne, projekt ten wpisuje się doskonale w kompetencje zespołu Esaliens. Posiadamy najdłuższe i unikalne w skali polskiego rynku doświadczenie w zakresie wdrażania i administrowania grupowymi planami oszczędzania w przedsiębiorstwach. Nasi klienci, a są wśród nich duże międzynarodowe grupy kapitałowe, cenią nas szczególnie za bezpieczeństwo inwestycyjne, operacyjne i najwyższą jakość obsługi. Zespół odpowiedzialny za PPK zaczęliśmy istotnie wzmacniać już w momencie ogłoszenia pierwszych informacji dotyczących programu, tak by być jak najlepiej przygotowanym do jego debiutu. Jestem przekonany, iż w tym zakresie mamy duże przewagi konkurencyjne. To też dowód na to, że rynek produktów emerytalnych to dla nas obszar strategiczny, a nie tymczasowa moda. Bogaci w wiedzę i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań emerytalnych w największych polskich firmach będziemy aktywnie pomagać przedsiębiorcom płynnie i bezproblemowo przejść przez proces wprowadzania PPK i dalszej ich obsługi – komentuje Tomasz Jędrzejczak, prezes zarządu Esaliens TFI.

Esaliens TFI przez 20 lat budowało doświadczenie w strukturach dużych międzynarodowych korporacji takich jak Citigroup i Legg Mason. Obecnie łączy zaangażowanie i elastyczność firmy prywatnej z bezpieczeństwem operacyjnym charakterystycznym dla dużych korporacji. Na rynku rozwiązań emerytalnych jest obecne od jego początków. Produkty o charakterze emerytalnym są kluczowym obszarem działalności Esaliens TFI stanowiąc ponad 50% wszystkich zarządzanych środków (PPE, PPO, PPZE, IKZE, IKE, asset management). Przez lata obecności na polskim rynku Esaliens zdążyło zdobyć zaufanie największych grup kapitałowych – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Czytaj również:  Conotoxia Holding (właściciel Cinkciarz.pl) podsumował 2019 rok

PPK to powszechny system oszczędzania długoterminowego, oparty na preferencyjnych warunkach i skierowany do ogółu zatrudnionych odprowadzających składki na ZUS. Szacuje się, że może dotyczyć nawet 11,5 mln osób. Docelowo obowiązek PPK ma objąć wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce, jednak będzie wdrażany stopniowo – w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Jako pierwsze – już w tym roku – PPK muszą wprowadzić firmy zatrudniające ponad 250 osób według stanu na dzień 31 grudnia 2018 r. W 2020 r. obowiązek ten obejmie firmy zatrudniające co najmniej 50 osób, a w 2021 r. – co najmniej 20 osób.