Fundusz Ekspansji Zagranicznej i ASM Group razem zainwestują na rynku DACH

0
Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI
Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI

Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZAN (FEZ), zarządzany przez PFR TFI S.A. (PFR TFI), oraz ASM Group S.A. (ASM), czołowa polska grupa kapitałowa specjalizująca się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu, zawarły umowę o współpracy w celu realizacji transakcji przejęcia dużej grupy kapitałowej w regionie DACH (Austria, Niemcy, Szwajcaria).

Umowa inwestycyjna zawarta między FEZ a ASM  zakłada, że wspólna inwestycja na rynku DACH zostanie przeprowadzona przez spółkę celową, w której 50,1% proc. w kapitale zakładowym należeć będzie do ASM, a pozostałe 49,9 proc. do funduszu zarządzanego przez PFR TFI. Współpraca z ASM jest zgodna ze strategią inwestycyjną FEZ, który wspiera kapitałowo polskie firmy w realizowaniu ekspansji zagranicznej.

Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI
Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI

– Fundusz Ekspansji Zagranicznej to narzędzie, dzięki któremu możemy odciążyć polskich przedsiębiorców, którzy decydują się na zagraniczne akwizycje, Jeśli firma rozważa taką akwizycję, to do każdego dolara czy euro jesteśmy w stanie dołożyć drugiego dolara albo drugie euro. To zdecydowanie zwiększa możliwości inwestycyjne polskich firm. ASM to Grupa, której strategia biznesowa zakłada dynamiczny rozwój poza granicami Polski. Przeprowadzając analizę Grupy, wzięliśmy pod uwagę jej sytuację finansową, strategię, jak  również kompetencje zespołu zarządzającego. W jej wyniku uznaliśmy, że ASM ma spory potencjał ekspansji zagranicznej i warto ją wspierać w realizacji tej strategii. – powiedział Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI.

Umowa inwestycyjna zawarta przez FEZ z ASM ma dotyczyć procesu akwizycyjnego jednego z większych podmiotów działającego na rynku DACH (Austria, Niemcy Szwajcaria). Negocjacje dotyczące przejęcia trwają od dłuższego czasu i mają zostać zakończone w najbliższym czasie.

Czytaj również:  Wymiana handlowa i transport towarów między UE a UK całkowicie upadnie?