GARBE Industrial Real Estate gotowe do ekspansji w Polsce

KarolinaBallard_MaciejKuklewicz

GARBE Industrial Real Estate, jedna z wiodących firm branży nieruchomości logistycznych i przemysłowych w Europie, zatrudniła zespół odpowiedzialny za rozwój działalności w Polsce. Oddział z siedzibą w Warszawie tworzą Karolina Ballard i Maciej Kuklewicz.

“Z radością witamy na pokładzie dwoje wysokiej klasy profesjonalistów. Karolina i Maciej odegrają kluczową rolę w poszukiwaniu możliwości inwestycyjnych w Polsce. Ich doświadczenie i znajomość lokalnego rynku z pewnością przyczynią się do rozwoju naszego biznesu,” skomentował Martin Polák, dyrektor zarządzający GARBE na Europę Środkowo-Wschodnią.

Karolina Ballard jako Asset Manager jest odpowiedzialna za portfel logistyczny GARBE Industrial Real Estate w Polsce. Koncentruje się na akwizycji nowych inwestycji, zarządzaniu portfelem nieruchomości, jak również na ogólnym rozwoju firmy oraz wzmacnianiu relacji z lokalnymi partnerami. Jej piętnastoletnie doświadczenie w branży nieruchomości obejmuje funkcje dyrektora ds. wynajmu w Innovative Property Consulting, dyrektora ds. rozwoju w Regus, a także dyrektora ds. inwestycji i zarządzania aktywami w Mosaic Property LLP w Londynie. Jest absolwentką Kingston University i Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom z Inwestycji Alternatywnych Harvard Business School Online oraz jest członkinią Royal Institution of Chartered Surveyors.

Maciej Kuklewicz objął stanowisko Corporate Management i Project Controlling. Jako radca prawny z sześcioletnią praktyką w biznesie odpowiada za rozwój polskiego oddziału GARBE, zarządzanie przepływami pieniężnymi oraz ocenę potencjału nowych inwestycji. Wcześniej pracował jako prawnik w firmach z branży nieruchomości logistycznych: Accolade Group i Prologis, a także w FBSerwis, Linklaters oraz CMS. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim i jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Rozpoczęcie działalności w Polsce to część strategii ekspansji GARBE Industrial Real Estate na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Równolegle z tworzeniem lokalnego zespołu, firma pozyskała od Hubergroup pierwszy projekt w Polsce – powstający w formule BTS budynek produkcyjno-magazynowy o powierzchni 22 000 mkw. we Wrocławiu. Obiekt trafił w nowe ręce w ramach transakcji sale & leaseback na okres 20 lat.