Globalworth sprzedaje biurowiec Warta Tower za ponad 63 mln euro

Warta Tower

Globalworth, wiodący inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisał umowę sprzedaży biurowca Warta Tower w Warszawie ze spółką należącą do platformy inwestycyjnej Cornerstone Investment Management. Wartość transakcji ustalono na ponad 63 mln euro.

Warta Tower to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i ikonicznych biurowców stolicy. Budynek zlokalizowany przy ulicy Chmielnej, w warszawskim centrum biznesowym, oferuje ponad 33.000 mkw.

„Finalizując transakcję sprzedaży budynku Warta Tower, osiągnęliśmy kolejny ważny cel
w realizacji naszej strategii. Osią naszej działalności jest dostarczanie nowoczesnej powierzchni biurowej, w budynkach wyróżniających się na tle konkurencji, które oferują najlepsze jakościowo środowisko pracy. Istotnym, pozytywnym elementem, wartym podkreślenia jest sprzedaż powyżej wartości księgowej oraz poprawa parametrów portfela nieruchomości pozostających w Grupie. Sprzedaż tak prestiżowego budynku, w topowej lokalizacji w Warszawie, jest dla nas dużym sukcesem z uwagi na perturbacje na rynku biurowym. Jednocześnie jestem przekonany, że doświadczony zespół po stronie Kupującego przeprowadzi przebudowę i ponowną komercjalizację z dużym sukcesem.”– mówi Łukasz Duczkowski, Head of Investments and Special Projects w Globalworth Poland.

„Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy to przejęcie. Koncepcja rewitalizacji Warta Tower nie tylko dostarczy nowoczesnych rozwiązań zaprojektowanych według najnowszych standardów, ale także skoncentruje się na wprowadzeniu strategii ESG, która pozwoli nam stworzyć doskonałe miejsce na mapie biurowej Warszawy. Zakończenie modernizacji planowane jest na rok 2025. Zastosowane rozwiązania zaspokoją wymagania firm poszukujących nowych przestrzeni biurowych, będą efektywne kosztowo i spełniają również wysokie standardy zrównoważonego rozwoju, uzyskując wszystkie niezbędne certyfikaty. Nowi najemcy, którzy już ogłosili przeniesienie swojego biura do Warta Tower, są bardzo ciekawi zastosowanych rozwiązań i elementów ESG w budynku. Wczesne deklaracje firm pokazują, że ten projekt będzie bardzo silnym konkurentem na rynku biurowym.”  – komentuje Przemysław Pikus, Partner w Cornerstone Investment Management.

W procesie sprzedaży firmie Globalworth doradztwo prawne zapewniła kancelaria Rymarz Zdort, a finansowo-księgowe, Baker McKenzie. Kupujący był reprezentowany przez Dentons, Colliers Intermational, MDDP (wsparcie finansowo-księgowe) oraz Savills (wsparcie techniczne).

Warta Tower oferuje około 33,7 tys. mkw. powierzchni najmu, jednym z wyróżników budynku jest ciekawie zaprojektowane lobby. Konstrukcja umożliwia dowolną aranżację przestrzeni, a rozległe przeszklenia zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz naturalnym światłem. 21-piętrowy budynek zapewnia nowoczesne, komfortowe i elastyczne środowisko pracy. Najemcy mają do dyspozycji blisko 560 miejsc postojowych. Warta Tower jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków biurowych w Warszawie. Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Chmielnej, w pobliżu Alei Jerozolimskich – jednej z głównych arterii komunikacyjnych stolicy.