Grupa Angel Poland Group: 10 inwestycji na łączną sumę 1,5 mld zł

0

10 inwestycji w segmencie premium na łączną sumę 1,5 mld zł. Grupa Angel Poland Group prężnie rozwija się w Polsce. Zakończyła realizację Angel Wawel w Krakowie, otworzyła we Wrocławiu centrum seniora i kończy luksusowe OVO. Jednocześnie rozpoczyna budowę kolejnego apartamentowca. Plany są ambitne. Gdzie powstaną nowe inwestycje?

Angel Poland Group działa w Polsce od 2003 roku, a specjalizuje się w segmencie nieruchomości luksusowych. Od tamtej pory grupa zainwestowała w 10 projektów. Wszystkie okazały się komercyjnym sukcesem.

Elementem wspólnym dla wszystkich naszych inwestycji jest to, że są skierowane do bardziej wymagającego klienta i położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Miejsce jest dla nas najważniejsze i to na jego wyborze skupiamy się na początku. Następnie opracowujemy projekt, który dla naszych mieszkańców będzie oznaczał komfortowy styl życia mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group.

Dobry przykład

Angel River
Angel River

Przykładem znakomitego doboru lokalizacji jest najnowszy, 10 już projekt grupy – Angel River we Wrocławiu. Apartamentowiec powstaje nad rzeką Oławą – w sąsiedztwie centrum i licznych atrakcji Starego Miasta. Dwa budynki, dziewięcio- oraz siedemnastopiętrowy, maksymalnie wykorzystują atuty rzeki.

– Przy Angel River zagospodarujemy fragment nabrzeża, które będzie miejscem odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Również dziedziniec i przestronne zielone tarasy otwierają się na rzekę – mówi Shachar Samuel, partner Angel Poland Group. Każdy z naszych projektów przygotowujemy z myślą o przyszłych mieszkańcach. Chcemy spełnić ich najbardziej wyszukane pragnienia, a także zaproponować coś więcej, jeszcze bardziej podnosząc jakość ich życia.

W ubiegłym roku grupa zakończyła realizację Angel Wawel w Krakowie. Luksusowa inwestycja powstała w zabytkowych budynkach, w których wcześniej znajdował się  zakon sióstr Koletek, oraz w nowo powstałym budynku. Obiekt, w którym znalazł się 700-metrowy Apartament Królewski, ustanowił nowe standardy nieruchomości mieszkaniowych. Angel Wawel został uznany przez portal Otodom za najbardziej prestiżową inwestycję mieszkaniową w Polsce w 2015 roku oraz został zwycięzcą konkursu Kraków Mój Dom 2016 za najlepszą rewaloryzację w Krakowie.

Czytaj również:  Aż 77 proc. Polaków uważa, że może zarabiać więcej od rodziców

Ostatnio grupa skupiała się na inwestycjach we Wrocławiu. W kwietniu otworzyła centrum seniora Angel Care, które oferuje kompleksowe usługi o najwyższym standardzie. Obecnie przygotowuje się do otwarcia wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław. Obie inwestycje powstały w centrum miasta lub bezpośrednim jego sąsiedztwie.

Ambitne plany

Rozwój Angel Poland Group jeszcze zwiększy tempo. Grupa planuje obecnie co najmniej dwie inwestycje w Krakowie. Powstanie tu drugie centrum seniora Angel Care. Natomiast w perspektywie pięciu lat inwestor wybuduje w Polsce w sumie 10 nowoczesnych ośrodków dla osób starszych o łącznej wartości 500 mln zł. Grupa zamierza obsługiwać ok. 2000 miejsc w domach opieki w całym kraju. Kolejną krakowską inwestycją będzie budynek typu mixed-use. Połączona zostanie w nim funkcja luksusowych apartamentów oraz pięciogwiazdkowego hotelu – podobnie jak w OVO Wrocław, ale o jeszcze wyższym standardzie.