Grupa Klepsydra przejmuje USKOM za 5 mln zł

Siedziba firmy Grupa KLEPSYDRA
Siedziba firmy Grupa KLEPSYDRA

Grupa Klepsydra podpisała umowę inwestycyjną, w ramach której przejmie za 5 mln zł łącznie 96,46% kapitału zakładowego spółki Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „USKOM” Sp. z o.o. ze Szczecina, jednej z największych firm pogrzebowych działających w województwie zachodniopomorskim. Realizacja przejęcia ma nastąpić do 30 listopada 2024 roku. Grupa zamierza sfinansować przejęcie ze środków własnych.

Grupa Klepsydra USKOM od lewej - Marek Cichewicz, Marek Chmielewski USKOM, Paweł Łapiński
od lewej – Marek Cichewicz, Marek Chmielewski USKOM, Paweł Łapiński

USKOM to już trzecia spółka, z którą Grupa Klepsydra podpisała umowę inwestycyjną w ciągu ostatniego roku, realizując swoją strategię konsolidacji rynku pogrzebowego w Polsce. Po realizacji tego przejęcia, Grupa Klepsydra będzie posiadała w swoich strukturach 6 spółek pogrzebowych, działających na rynkach: warszawskim, łódzkim, krakowskim, toruńskim oraz szczecińskim.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „USKOM” to jedna z największych firm pogrzebowych działających w województwie zachodniopomorskim. Spółka powstała w 1993 r. i świadczy kompleksowe usługi funeralne w Szczecinie oraz jego okolicach. W 2023 roku firma przeprowadziła 760 pochówków oraz wypracowała przychody na poziomie 4,7 mln zł i zysk netto w wysokości 860 tys. zł.

„Naszym celem jest konsolidacja polskiego rynku pogrzebowego, na którym działamy już od 30 lat. I konsekwentnie to realizujemy. Od roku jesteśmy spółką notowaną na warszawskiej giełdzie i już zapowiadamy kolejną, trzecią akwizycję na rynku pogrzebowym. Do naszej grupy kapitałowej dołączy niedługo spółka USKOM, która ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży i jest jedną z największych firm pogrzebowych w województwie zachodniopomorskim. Tym samym rozszerzamy nasze pokrycie geograficzne o kolejny region Polski. Pracujemy nad następnymi przejęciami, przyglądamy się kolejnym firmom, które mogłyby być wzmocnieniem oraz uzupełnieniem Grupy Klepsydra” – powiedział Marek Cichewicz, prezes zarządu spółki holdingowej Grupa Klepsydra.