Grupa OKNOPLAST w prestiżowym rankingu 1000 Companies to Inspire Europe londyńskiej giełdy

0
Grupa OKNOPLAST

Właśnie ukazał się najnowszy ranking 1000 Companies to Inspire Europe przygotowany przez London Stock Exchange. Wśród najprężniej rozwijających się, dynamicznych i inspirujących firm europejskich znalazło się 30 polskich przedsiębiorstw, w tym słynąca z innowacyjności w sektorze stolarki otworowej podkrakowska Grupa OKNOPLAST.

Grupa OKNOPLASTUznany w Europie ranking brytyjskiej giełdy papierów wartościowych obejmuje te przedsiębiorstwa, które już teraz mają korzystny wpływ i według prognoz w przyszłości jeszcze bardziej przyczynią się do europejskiego wzrostu gospodarczego oraz tworzenia stabilnych miejsc pracy. Jak podkreślają autorzy zestawienia, zgromadzone na jego łamach firmy wyróżniają się pod tym kątem pozytywnie na tle konkurencji i wiodą prym w reprezentowanych przez nie branżach. Najwięcej w rankingu znalazło się przedsiębiorstw z sektora produkcji i inżynierii – stanowią one 20 proc., na drugim miejscu uplasował się z kolei sektor żywności i napojów, który objął 11 proc. wymienionych firm.

Istotnym aspektem zestawienia jest ponadto innowacyjność biznesu. Podmioty reprezentujące tegoroczny ranking to aż 8000 patentów i znaków towarowych, które wspólnie tworzą siłę europejskiej przedsiębiorczości Trudno się zatem dziwić, że wśród nich znalazła się również Grupa OKNOPLAST, która w ciągu 24 lat swojej działalności wprowadziła ponad 50 innowacji do swoich produktów.

– Obecność w rankingu 1000 Companies to Inspire Europe jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. To zarazem dowód, że utrzymywanie najwyższej jakości i innowacyjność, która nieodłącznie wpisana jest w działalność Grupy OKNOPLAST, przynosi wymierne rezultaty nie tylko w wymiarze biznesowym, widocznym w wynikach sprzedaży czy produkcji – powiedział Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST. – Jestem głęboko przekonany, że to właśnie takie nowe, unikatowe rozwiązania mają ogromny wpływ na rozwój całego sektora stolarki okiennej, a także – jak pokazuje to pozycja w brytyjskim rankingu – mogą stanowić inspirację nie tylko dla producentów okien i drzwi. To one w końcu pozwoliły nam zbudować pozycję lidera w branży okien PVC w Europie oraz niejednokrotnie kreować trendy i inspirować inne firmy w sektorze stolarki otworowej.

Czytaj również:  DB Energy SA - wyniki finansowe za rok obrotowy 2018-2019