ID Logistics uruchamia dwa Centra Logistyczne we Francji

0

Grupa ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, uruchomił we Francji dwa nowoczesne Centra Logistyczne dla sieci handlowych –  sklepu internetowego Cdiscount i BUT. Tym samym firma umocniła swoją pozycję na europejskim rynku usług logistycznych, dedykowanych obsłudze branży e-commerce i sieci retail.

Centrum logistyczne e-commerce dla Cdiscount

Cdiscount to jeden z największych sklepów internetowych we Francji, specjalizujący się w sprzedaży sprzętu RTV i AGD. Rozszerzając dotychczasowy zakres współpracy, firma powierzyła ID Logistics zarządzanie kolejnym, drugim już, Centrum Logistycznym. Nowy magazyn położony jest w podparyskim Saint-Mard, ma powierzchnię operacyjną 40 tys. mkw i rocznie obsługiwać będzie ok. 550 tys. przesyłek. Centrum zatrudni blisko 60 pracowników.

W magazynie w Saint-Mard obsługiwanych będzie ponad 4 tys. różnego rodzaju typów (referencji) artykułów, głównie sprzętu AGD i mebli, kupowanych on-line przez klientów w całej Francji. Dogodna lokalizacja magazynu zapewni mieszkańcom regionu Paryża dostawę w tym samym dniu, w którym zostało złożone zamówienie.  ID Logistics odpowiada za kompleksową obsługę logistyczną, w tym współpracę z dostawcami, zarządzanie zwrotami oraz zapewnienie dostaw tego samego dnia. W magazynie zastosowane zostały „szyte na miarę“ rozwiązania logistyczne, dzięki którym możliwa będzie sprawna obsługa zamówień, bez względu na wahania w sezonowości sprzedaży i duże wzrosty zamówień w czasie np. szczytów świątecznych. Do obsługi artykułów AGD przystosowane zostały wózki widłowe, które wyposażono w specjalne klapy. ID Logistics zaprojektował też procesy tak, aby można było optymalizować wykorzystanie powierzchni magazynowej.

Centrum Logistyczne dla BUT

BUT to jedna z największych we Francji sieci sklepów specjalizujących się w sprzedaży mebli, artykułów wyposażenia wnętrz i sprzętu AGD. Zarządzane przez ID Logistics nowe Centrum Logistyczne BUT o powierzchni 30 tys. mkw położone jest w podparyskim Châtres. Magazynowane będą tu głównie artykuły szybko rotujące. Rocznie Centrum obsługiwać będzie ponad 220 tys. przesyłek. Zatrudnienie znajdzie blisko 50 pracowników.

Czytaj również:  Menadżerów w Polsce łączy skuteczność i determinacja. Kobiety wykazują większą elastyczność i otwartość na zmiany

Centrum Logistyczne w Châtres to pierwsza platforma outsourcingowa firmy BUT. Do tej pory proces zaopatrzenia sklepów BUT opierał się o cztery, zarządzane wewnętrznie, centra logistyczne. W związku z dynamicznym rozwojem sieci i zaplanowaną ekspansją na rynku, firma zdecydowała się powierzyć obsługę nowego magazynu ID Logistics, wyspecjalizowanemu zewnętrznemu operatorowi logistycznemu.

Uruchomienie dwóch nowych Centrów Logistycznych we Francji jest dużym sukcesem zespołu ID Logistics i znacząco umacnia naszą pozycję na europejskim rynku usług logistycznych dla branży e-commerce i retail.  O tym sukcesie zadecydowała elastyczność, umiejętność sprawnej adaptacji do potrzeb klientów i szybkość reakcji. Dzięki otwarciu nowych Centrów Logistycznych dla firm, które są liderami w swoich segmentach rynku, zyskujemy  doświadczenie i know-how. Z pewnością będziemy je wykorzystywać, zarządzając magazynami i przygotowując ofertę dla naszych klientów w Polsce“ powiedziała Marzena Wal, dyrektor handlowy ID Logistics Polska.