InfoPraca.pl notuje bardzo dobre wyniki

0

InfoPraca.pl osiągnęła rekordowe wyniki w sierpniu i wrześniu pod względem liczby unikalnych użytkowników – wynika z rankingu comScore.

Dane przedstawione przez comScore, jedną z najpopularniejszych na świecie firm analizujących media i Internet wskazują, że InfoPraca.pl w sierpniu przyciągnęła 1 168 000 unikalnych użytkowników, a we wrześniu już 1 399 000. Internetowe giełdy pracy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Przybywa ogłoszeń o pracę w coraz większej ilości branż. Wpływ na to ma coraz lepsza sytuacja na rynku pracy. Poprawia się kondycja wielu firm, rosną inwestycje. Spada stopa bezrobocia, z 9,9 proc. w sierpniu, 9,7 proc. we wrześniu, do 9,6 proc. w październiku. Przywiązuje się wagę do stabilności zatrudnienia, a w ślad za tym do wynagrodzenia. Są to czynniki, które mają za zadanie przyciągnąć pracowników, w tym poszukiwanych specjalistów, i powstrzymać ich odpływ. Dla pracodawców cenni są utalentowani kandydaci, obdarzeni konkretnymi umiejętnościami – komentuje Marek Jurkiewicz, dyrektor generalny serwisu InfoPraca.pl. Wiążą z nimi przyszłość, chętnie w nich inwestują – dodaje. Wszystko to sprawia, że polski rynek pracy prezentuje się dobrze na tle innych rynków regionu i całej Europy.

Czytaj również:  Użytkownicy usług mobilnych zaczną zarabiać na danych udostępnianych w aplikacjach. Polscy programiści stworzyli platformę decentralizującą rynek danych