Jakie trzy funkcje VoIP usprawnią komunikację w Twoim biurze?

Jakie trzy funkcje VoIP usprawnia komunikacje w Twoim biurze

Obsługiwanie klientów i sprawna komunikacja wewnątrz firmy są podstawą dla jej wydajnego funkcjonowania. Centrala VoIP pozwala usprawnić przepływ informacji w strukturach firmy oraz szybciej obsługiwać klientów. Jej wyjątkowe funkcje – jak kolejkowanie połączeń, interaktywne menu IVR oraz przekierowania – umożliwiają osiągnięcie maksymalnej efektywności przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Prosty i intuicyjny w obsłudze system ułatwi przeprowadzanie wielu procesów w firmie – sprzedażowych i nie tylko.

Moduł kolejkowania połączeń ACD

Automatic Call Distribution (ACD) jest specjalną funkcją wirtualnej centralki VoIP, która przydziela pracownikom połączenia przychodzące w sposób automatyczny. Dzięki temu obsługa klienta w Twojej firmie staje się o wiele szybsza i łatwiejsza. Twoi pracownicy są w stanie sumarycznie odebrać znacznie więcej telefonów niż w przypadku manualnego zarządzania połączeniami. Ponadto – kolejkowanie połączeń ACD jest zintegrowane z funkcją SMS, syntezą mowy oraz menu IVR.

Kolejkowanie połączeń w systemie automatycznym może znacznie usprawnić funkcjonowanie takich miejsc jak recepcja czy contact center. Zwiększa ono skuteczność oddzwaniania na nieodebrane połączenia oraz pozwala zmniejszyć ilość porzuconych połączeń przez oczekujących klientów – ponieważ nie muszą oni czekać tak długo.

Interaktywne menu obsługiwane klawiaturą telefonu – IVR

Interactive Voice Response (IVR) jest narzędziem umożliwiającym tworzenie nieograniczonej ilości interaktywnych menu IVR dla Twoich klientów. Pozwala to na realne wsparcie automatycznego systemu obsługi poprzez syntezę mowy i przekierowania. Do systemu IVR można podłączyć dowolną usługę VoIP – jak chociażby wspomniane wcześniej ACD. Tak naprawdę interaktywne menu IVR oznacza nieograniczone możliwości tworzenia i edycji. Co więcej – pozwala na dostosowanie i modyfikację wdrożonych rozwiązań w zależności od zapotrzebowania naszego i naszych klientów. Oprócz tego mamy możliwość zaplanowania i zautomatyzowania wszelkich procesów związanych z działaniem IVR.

Przekierowywanie połączeń – w tym przekierowania warunkowe

Jeśli zależy nam na efektywnej i szybkiej obsłudze klientów, przekierowania połączeń są jednym z podstawowych mechanizmów, z których będziemy korzystać na co dzień. Dotyczy to również przekierowań warunkowych, które zapisane zostają w algorytmie. Takie rozwiązanie posiada kilka głównych zalet:

  • Szybsza obsługa klientów
  • Zwiększenie wydajności pracowników
  • Mniejsze straty związane z porzuconymi połączeniami

Automatyzacja procesu przekierowania pozwala znacznie usprawnić funkcjonowanie firmy.