Jarosław Koziński partnerem zarządzającym działem doradztwa podatkowego EY

0

1 stycznia 2014 r. Jarosław Koziński objął funkcję partnera zarządzającego działem doradztwa podatkowego firmy doradczej EY Polska (dawniej: Ernst & Young). Wcześniej stanowisko to pełnił Jacek Kędzior, który kieruje obecnie całą polską praktyką EY.

Jarosław Koziński jest związany z branżą doradczą od ponad 20 lat. Partnerem w spółce doradztwa podatkowego EY jest od 2002 roku. Wcześniej był partnerem w firmie Arthur Andersen, w której pracował przez 9 lat.

Z wykształcenia magister ekonomii – ukończył Wydział Zarządzania i Informatyki na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Realizuje projekty dla firm polskich i międzynarodowych. Specjalizuje się m.in. w doradztwie regulacyjnym i planowaniu strategii podatkowych. Ostatnio z powodzeniem zrealizował projekt dla Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, prowadzący do zatrzymania wyłudzeń VAT w branży stalowej, które zagrażały istnieniu polskich producentów stali.

W latach 2011 i 2012 został uznany najlepszym doradcą podatkowym w kategorii optymalizacji podatkowej (I miejsce w rankingu doradców podatkowych – „Dziennik Gazeta Prawna”). Od września 2013 r. Jarosław Koziński pełni także funkcję partnera zarządzającego praktyki podatkowej EY w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej.

W Polsce przed branżą doradztwa podatkowego stoją wyzwania daleko wykraczające poza interpretację przepisów. Dziś znacznie częściej jesteśmy dla naszych klientów doradcami w biznesie, którzy oczywiście świetnie znają się na kwestiach podatkowych – zauważa Jarosław Koziński. – Kiedy zagadnienia dotyczą najważniejszych spraw danej firmy, a czasem jej przetrwania, to współpraca staje się kluczowa nie tylko dla dyrektora finansowego czy podatkowego, ale także dla prezesa zarządu. W EY od zawsze przywiązujemy ogromną wagę do jakości i praktyczności nowych rozwiązań, dlatego jestem przekonany, że nadal będziemy zajmować wiodącą pozycję w branży.

Jarosław Koziński ma żonę Annę i dwie córki – Jagodę oraz Kalinę. Jest pasjonatem narciarstwa i sportów wodnych.

Czytaj również:  Sklepy stacjonarne z elektroniką idą w odstawkę. Polacy traktują je jak wystawy, a kupują w Internecie