Kluczowy klient Proglas SA planuje zwiększyć poziom zamówień o 50 proc.

Robert Tkacz – Prezes Proglas S.A. (1)
Robert Tkacz - Prezes Proglas S.A.

Proglas SA, spółka specjalizująca się w produkcji luster i szkła płaskiego głównie dla branży automotive, ale również dla budowlanej oraz meblarskiej, otrzymała od jednego z kluczowych klientów informacje o planowanym zwiększeniu poziomu zamówień o 50 proc. do roku 2025. Obecnie trwa pierwsza transza oferty publicznej akcji serii D Proglas, a już 9 listopada br. spółka rozpocznie przyjmowanie zapisów w drugiej transzy prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl, skierowanej do wszystkich inwestorów.

 Już teraz mamy informacje o zwiększeniu poziomu zamówień przez naszych klientów na kolejny rok. Jest duże prawdopodobieństwo, że 2022 r. może być jednym z najlepszych w naszej historii pod względem wysokości przychodów. Dodatkowo otrzymaliśmy informacje, że zwiększenie zamówień będzie długoterminowe. Daje nam to pewność w działaniu i bezpieczeństwo w planowaniu dalszego rozwoju Spółki. Najbliższe lata będą kluczowe w rozwoju Proglas. Pozyskanie kapitału na akwizycje pomoże umocnić naszą pozycję na rynku, a zwiększanie poziomu zamówień przez naszych klientów świadczy o dużym zaufaniu do nas jako dostawcy. – mówi Robert Tkacz, Prezes Zarządu Proglas SA.

Biznes Proglas SA jest oparty o zamówienia klientów głównie z Niemiec. Dodatkowo dzięki zaplanowanym akwizycjom Spółka zwiększy ilość swoich zakładów, a tym samym portfolio produktowe zostanie poszerzone. Efekt skali zamówień u poddostawców pozwala spółce osiągać dużo wyższe marże niż u bezpośrednich producentów.

Po trzech kwartałach bieżącego roku Spółka wypracowała już 3,17 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza 44 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego (w całym 2020 r. Proglas SA osiągnął 3,02 mln zł przychodów). Wynik po trzech kwartałach br. przełożył się na 586 tys. zł zysku netto. Zgodnie z opublikowanymi prognozami Spółka przewiduje zamknąć obecny rok z 3,80 mln zł przychodów i 686 tys. zysku. Natomiast w przyszłym roku Proglas chce wypracować 4,10 mln zł przychodów, co przełoży się na 739 tys. zł zysku.

Obecnie trwa pierwsza transza oferty publicznej akcji Proglas SA, skierowana do dużych inwestorów. Natomiast już we wtorek 9 listopada br rozpocznie się transza prezentowana na CrowdConnect.pl , która będzie skierowana do wszystkich zainteresowanych inwestorów. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 9 zł w każdej z transz. Szczegółowe warunki oferty publicznej akcji serii D zostały zaprezentowane na platformie CrowdConnect.pl oraz stronie internetowej Spółki poprzez publikację stosownego dokumentu ofertowego. W ramach oferty publicznej Proglas SA chce pozyskać do 2 mln zł.