Kolejna akwizycja Euvic. Do Grupy dołącza Sirocco Mobile

Wojciech Wolny, Prezes Zarządu Euvic
Wojciech Wolny, Prezes Zarządu Euvic

Sirocco Mobile – spółka specjalizująca się w rozwoju systemów IT oraz aplikacji mobilnych – dołącza do Grupy Euvic. To kolejna akwizycja Grupy w ramach realizacji nowej strategii Integratora 2.0. Przejęcie Sirocco Mobile stanowi znaczące wzmocnienie kompetencji jednego z pięciu filarów biznesowych Grupy – Software Development – w obszarze rozwoju systemów biznesowych i rozwiązań mobilnych. Transakcja jest jedną z serii zapowiedzianych przez Euvic na pierwszą połowę roku.

Celem polityki inwestycyjnej Euvic jest rozwój unikalnej i kompleksowej oferty w obszarze IT, dzięki czemu Grupa jest dla klientów silnym partnerem cyfrowej transformacji. Po rozpoczętych w minionym roku przejęciach spółek z obszaru outsourcingu kompetencji IT, digital marketingu i infrastruktury IT, Grupa wzmacnia ofertę w zakresie rozwoju i wdrożeń rozwiązań mobilnych oraz systemów IT kompetencjami zespołu Sirocco Mobile.

Systemy IT i rozwiązania mobilne

Biznesowe systemy IT, wspierające wszystkie obszary funkcjonowania firmy, a także mobilność stały się nieodzownym elementem biznesu. W stronę tych rozwiązań zwróciły się przedsiębiorstwa z każdego możliwego sektora gospodarki, upatrując w nich szereg korzyści – od wzrostu satysfakcji klienta, poprzez usprawnianie procesów wewnętrznych i sprzedażowych, obniżenie kosztów operacyjnych i wydajniejszą realizację zadań, po zwiększoną dostępność danych i korzyści wizerunkowe.

– Specjalizacja jaką rozwijamy w ramach Grupy z udziałem Sirocco Mobile doskonale wzmacnia naszą dotychczasową ofertę z zakresu rozwoju oprogramowania, w szczególności zaawansowanych systemów biznesowych i mobile. Pozwoli nam to korzystać z silnych w tym obszarze kompetencji, know-how oraz wieloletniego doświadczenia ekspertów i kadry zarządzającej Sirocco, popartego szerokim portfolio projektów dla międzynarodowych klientów. Dzięki temu będziemy wzmacniać przewagę konkurencyjną w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania, technologie i praktyki, z których będą mogli korzystać nasi klienci, niezależnie od branży i skali biznesu jaki prowadzą – mówi Wojciech Wolny, założyciel Grupy i prezes zarządu Euvic.

Sirocco oferuje pełną gamę produktów na urządzenia mobilne oraz dedykowane oprogramowanie biznesowe. Bazując na swoim doświadczeniu, dostarcza swoim klientom produkty i usługi, spełniające ich oczekiwania. Jednocześnie gwarantuje profesjonalną obsługę oraz zwinną realizację projektów przy użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii.

– Dołączenie do Grupy Euvic daje nam możliwość kontynuacji naszej core’owej działalności na zdecydowanie większą skalę, warunki do dalszego dynamicznego rozwoju i szanse na wykorzystanie potencjału naszych relacji biznesowych – mówi Ludwik Żółtowski, prezes zarządu Sirocco Mobile.

Nowe obszary i skalowanie

Do grona partnerów biznesowych Sirocco Mobile należą przedstawiciele branży automotive, ecommerce, medialnej, informatycznej, telekomunikacyjnej i marketingowej. Dzięki wieloletniej współpracy z wieloma uznanymi podmiotami w Polsce i na świecie, spółka posiada renomę oraz atrakcyjny portfel klientów. Bogata sieć relacji biznesowych spółki pozwala przewidywać skuteczne wykorzystanie efektu synergii w bliskiej przyszłości.

Efekt synergii jaki osiągniemy dzięki połączeniu naszych potencjałów stworzy nam nowe szanse biznesowe i możliwość realizacji najbardziej złożonych projektów. Pozwoli nam to na skalowanie działalności poza dobrze znane nam sektory oraz na wykorzystanie dotychczasowych doświadczeń i umiejętności w projektowaniu rozwiązań dla szerokiego portfolio klientów Grupy – dodaje Maciej Wojtyczka, dyrektor ds. technologii w Sirocco Mobile.

Sirocco Mobile będzie współtworzyć ofertę filaru Software Development, który wraz z czterema pozostałymi (Body/Team Leasing, Infrastruktura IT, Innowacje i Digital) stanowi kompleksową ofertę IT Grupy Euvic dla biznesu.

Przejęcie Sirocco Mobile jest trzecią zaplanowaną na ten rok transakcją. Seria tegorocznych transakcji ma szansę stać się jedną z największych inwestycji na rynku IT w tym roku.