Komentarz Sygnity S.A. do wyroku KIO w sprawie przetargu na CSB dla BGK

Bogdan Zborowski Sygnity
Bogdan Zborowski, Wiceprezes Zarządu Sygnity S.A. Źródło: Sygnity S.A.

Oferta Sygnity S.A. została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na Centralny System Bankowy BGK – taką decyzję ogłosiła wczoraj Krajowa Izba Odwoławcza ustosunkowując się do wszystkich zarzutów konkurencji.

Bogdan Zborowski Sygnity
Bogdan Zborowski, Wiceprezes Zarządu Sygnity S.A.
Źródło: Sygnity S.A.
KIO potwierdziło, co dla Spółki było niezwykle istotne, że oferta Sygnity jest najkorzystniejsza, ale nie zaniżona – komentuje Bogdan Zborowski, Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych w Sygnity S.A., odpowiedzialny m.in. za sprzedaż – Raz jeszcze chciałbym podkreślić, że to połączenie unikalnych własnych rozwiązań i kompetencji wynikających z wieloletniego doświadczenia naszego zespołu w branży bankowej umożliwiło nam przygotowanie oraz złożenie najlepszej oferty, optymalnej zarówno pod względem kosztów uruchomienia, jak i utrzymania systemu w przyszłości.

Sygnity konsekwentnie buduje backlog zamówień na 2016 rok. Przychody na rok obrotowy 2016 z umów podpisanych  na dzień 19 listopada wynoszą 257 mln PLN.. W stosunku do  stanu odnotowanego na dzień 31 lipca i opublikowanego w sierpniu br. Backlog w tamtym momencie był wyższy aż o 33%.

Do tego wzrostu znacząco przyczyniły się nowo podpisane umowy właśnie w pionie bankowym, w którym Spółka zanotowała przyrost o 18,9 mln PLN /+64%/. Umowa z BGK dodatkowo podwyższy backlog.

Umowa z BGK jest dla nas niezwykle istotna. Dzięki takim wygranym konsekwentnie wzmacniamy naszą pozycję w sektorze bankowo-finansowym, budując solidny portfel zamówień, który obejmuje rozwój i kontynuację współpracy z naszymi aktualnymi Klientami. Ostatnie miesiące upłynęły w Sygnity pod znakiem intensywnej pracy przedsprzedażowej oraz zmian organizacyjnych, które ułatwią zdobywanie zamówień ‘nowej perspektywy budżetowej’ finansowania unijnego. Do końca 2015 roku zostało jeszcze kilka tygodni, w tym czasie spodziewamy się kolejnych korzystnych dla Spółki rozstrzygnięć. – podsumowuje sukces Wiceprezes Zborowski.