Kool2Play: Prezes sprzedał swoje akcje i objął papiery nowej emisji

Marcin Marzęcki – prezes Kool2Play
Marcin Marzęcki - prezes Kool2Play

Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play dał mocny sygnał wiary w spółkę i jej flagowy produkt, grę Uragun, która we wczesnym dostępie zadebiutowała w ubiegłym miesiącu. Środki ze sprzedaży części swojego pakietu akcji, przeznaczył na zakup akcji nowej emisji, pomimo że ich cena emisyjna jest ponad dwukrotnie wyższa niż notowania spółki na NewConnect.

Marcin Marzęcki sprzedał 45 455 akcji serii A1, w cenie 6,60 zł, za łączną kwotę 300 003 zł. Środki te przeznaczył na zakup 15 000 akcji emisji G po 20 zł za sztukę.

Z jednej strony chciałem pokazać, iż uważam, że akcje spółki są moim zdaniem mocno niedoszacowane, a z drugiej maksymalne dofinansować spółkę po to, by ta mogła realizować w pełni swoją strategię między innymi w sferze rozwijania gry Uragun, której oceny pokazują, że ma duży potencjał komercyjny. Wierzę w naszą wizję i realizację wszystkiego o czym dotychczas mówiliśmy, widzę jednak potrzebę drobnych modyfikacji strategii działania spółki. Pracujemy nad ich wprowadzeniem i mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli opowiedzieć o nich więcej – mówi Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.

Zarząd Kool2Play jest zmotywowany i pewny, że maksymalne dofinansowanie pozwoli wejść spółce na najwyższe obroty i doprowadzić do komercyjnego sukcesu swoją flagową grę, która wzbudza coraz większe zainteresowanie wydawców. Game Developer znad Wisły dalej realizuje plan działania odnośnie animacji sprzedaży Uraguna.

Zakończyliśmy pierwszy etap współpracy z EXOR Studios, która polegała na sprzedaży gier Riftbreaker oraz Uragun w atrakcyjnym pakiecie cenowym. Wciąż trwa bundle gry Uragun z X-Morph: Defense. Już teraz możemy powiedzieć, że obie firmy są zadowolone ze współpracy – opowiada prezes. – Wkrótce w ofercie będziemy mieć także kolejny bardzo atrakcyjny pakiet z nowym partnerem.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Kool2Play uruchomiło akcję promocyjną Uraguna na platformie Steam. Gracze przez kolejne 14 dni będą mogli nabyć tytuł w cenie obniżonej o -20%. Dodatkowo twórca nie ustaje w dalszych działaniach mających na celu dotarcie z grą do szerszego grona odbiorców. Produkcja Kool2Play znalazła się wśród gier dostępnych w formule early access na festiwalu Steam Dreamhack Beyond. Zarząd prowadzi też dalsze rozmowy z potencjalnymi wydawcami.

Cieszymy się, że Uragun wzbudza zainteresowanie wśród wydawców. Uważamy, że pomoc w zakresie wydania i marketingu znacząco wpłynie na rozwój naszego tytułu i zdecydowanie zwiększy jego widoczność wśród innych tytułów – kończy prezes.