Krzysztof Wagner nowym prezesem Two Horizons z grupy The Dust

Krzysztof Wagner CEO
Krzysztof Wagner, prezes zarządu Two Horizons

Członek zarządu The Dust w funkcji dyrektora operacyjnego, obejmie stanowisko prezesa zarządu studia Two Horizons, specjalizującego się w produkcji gier z gatunku symulatorów i renowatorów. W nowej roli będzie odpowiedzialny za strategię rozwoju studia, partnerstwa biznesowe oraz zarządzanie kilkunastu osobowym zespołem deweloperów.

Krzysztof Wagner od 2018 roku pełni funkcję członka zarządu w spółce The Dust, odpowiadając za funkcjonowanie poszczególnych zespołów wykonawczych i administracyjnych. Związany jest również z firmą Me & My Friends, gdzie w latach 2018-2020 zajmował stanowisko członka zarządu ds. finansowych i administracyjnych, a obecnie jest doradcą zarządu. Ukończył Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych na kierunku Informatyka, a w 2019 roku uzyskał tytuł Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego, specjalizacja Administracja w Biznesie.

W ramach grupy The Dust utworzyliśmy kilka studiów, które posiadają własne zespoły, strategię rozwoju i portfolio gier z gatunku, w którym poszczególni deweloperzy czują się najlepiej. Two Horizons udowodnił już swoje kompetencje wysokim poziomem dopracowania produkcji Hotel Renovator, którego demo okazało się dużym sukcesem na czerwcowym festiwalu Steam. Cieszy mnie, że funkcję prezesa tego studia obejmie tak doświadczona i kompetentna osoba. W dodatku nominacja ta nie jest rewolucją w spółce, ponieważ Krzysztof Wagner jako członek Zarządu The Dust pracował już z tym zespołem. Krzysztof Wagner odpowiedzialny będzie za strategię rozwoju studia, partnerstwa biznesowe oraz zarządzanie zespołem wyspecjalizowanym w produkcji gier z gatunku symulatorów i renowatorów – komentuje Jakub Wolff, prezes The Dust.

Krzysztof Wagner od wielu lat związany jest z branżą informatyczną, przez kilka lat rozwijał własną firmę zajmującą się tworzeniem aplikacji mobilnych, ze szczególnym nastawieniem na platformę Android. W swojej zawodowej karierze pełnił zróżnicowane role od programisty, project managera, team leadera, aż po członka zarządu. Przez blisko 6 lat związany z MoveApp Sp. z o.o. z Grupy Me & My Friends – software housem tworzącym aplikacje mobilne dla klientów biznesowych. Z branżą gamingową związany od ponad 3 lat jako członek zarządu The Dust.

Objęcie funkcji prezesa zarządu Two Horizons to dla mnie zaszczyt i powód do radości. Oczywiście jako członek zarządu The Dust współpracowałem dotychczas ze wszystkimi zespołami wchodzącymi w skład naszej grupy kapitałowej, teraz będę miał możliwość większej koncentracji nad zespołem deweloperów Two Horizons. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ  z dużym uznaniem obserwuję ich pracę. To bardzo kreatywna i zaangażowana ekipa. Wierzę, że bardzo dobre przyjęcie przez graczy dema Hotel Renovator to pierwszy krok do kolejnych sukcesów naszych produkcji. Już na początku października ukaże się demo gry Airport Renovator, które weźmie udział w jesiennej edycji festiwalu Steam, a w planach na kolejne miesiące mamy również prolog Hotel Renovator, który wprowadzi do rozgrywki kolejne mechaniki – mówi Krzysztof Wagner, prezes zarządu Two Horizons.

Studio Two Horizons w swojej strategii zakłada budowanie portfolio średnio budżetowych produkcji bazujących na grach symulacyjnych, w tym ukierunkowanych na renowatory. Platformą docelową dla tworzonych projektów jest PC, a w kolejnym kroku, przygotowanie portów na konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Głównym wydawcą produkcji studia będzie The Dust, a finansowanie poszczególnych etapów rozwoju projektu, w tym pre-produkcji, każdorazowo odbędzie się przy udziale zewnętrznego inwestora, na podstawie zawartej umowy wykonawczej.

Na platformie Steam spółka posiada obecnie 7 zapowiedzianych produkcji: Hotel Renovator, Car Thief Simulator, Airport Renovator, Camping Builder, Aquapark Renovator, Exterminator Simulator oraz Best Mall Simulator. Pięć z wyżej wymienionych tytułów znajduje się na Global Top Wishlist Steam.