Marek Kulgajuk nowym Dyrektorem Operacyjnym Iron Mountain w Polsce i regionie DACH

Marek Kulgajuk
Marek Kulgajuk, Iron Mountain

Marek Kulgajuk, dotychczas zarządzający oddziałami DMS Iron Mountain w Polsce, objął funkcję GDS Operations Director w regionie DACH. W związku z awansem będzie odpowiedzialny za optymalizowanie procesów biznesowych na nowych rynkach oraz rozwój współpracy pomiędzy oddziałami Iron Mountain w Polsce i krajach niemieckojęzycznych. Na poprzednim stanowisku zastąpi go Maciej Jałkowski, który dotychczas związany był z takimi firmami, jak: Biogen, Medtronic czy Oriflame.

Marek Kulgajuk jest związany z Iron Mountain od 2019 roku. Przez niemal dwa lata pełnił funkcję Head of DMS w Polsce, gdzie zarządzał placówkami firmy w trzech lokalizacjach oraz nadzorował pracę ponad 300 pracowników. Wcześniej związany był z Mettler-Toledo Shared Business Center, Medtronic czy Alcatel-Lucent.

Objęcie nowego stanowiska w międzynarodowych strukturach Iron Mountain to dla mnie powód do dumy, ale jednocześnie ogromne wyzwanie. Rozwiązania, jakie wypracowaliśmy w polskich oddziałach firmy, spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych partnerów z innych państw. Moim zadaniem będzie ich implementacja na nowych rynkach oraz nadzorowanie bieżących prac operacyjnych. Bardzo ważne dla mnie będzie także rozwinięcie współpracy między oddziałami z regionu DACH a placówkami Iron Mountain w Polsce. – Marek Kulgajuk, Iron Mountain

Poza zarządzaniem DMS Iron Mountain w Polsce Marek Kulgajuk będzie odpowiedzialny za ich funkcjonowanie m.in. w Austrii czy Szwajcarii.
Niezwykle cieszę się, że mogę dołączyć do Iron Mountain. Mam nadzieję, że moje doświadczenie zawodowe pomoże w dalszym rozwoju oddziałów DMS w naszym kraju. To wielka odpowiedzialność, gdyż nasze centra scanningowe obsługują klientów z wielu państw, digitalizując dla nich dziesiątki milionów stron dokumentacji rocznie. – Maciej Jałkowski, Iron Mountain.

DMS w Radomiu to największe centrum scanningowe w tej części Europy. Cyfryzacji poddawane są tam setki tysięcy stron dokumentacji dziennie, a do bieżących działań operacyjnych wykorzystuje się narzędzia funkcjonujące w oparciu na sztucznej inteligencji, robotyzacji czy uczeniu maszynowym. Poza siedzibą w Radomiu, firma posiada również centrum scanningowe w Długołęce pod Wrocławiem.