Laser-Med S.A.: One More Level S.A. otrzyma dofinansowanie z GameINN

January Ciszewski
January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

Laser-Med S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, otrzymała informację od spółki One More Level S.A., z którą planuje połączenie, że podmiot ten otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,9 mln zł w ramach konkursu GameINN organizowanego przez NCBiR.

Złożony przez One More Level S.A. wniosek o dotację na realizację projektu o nazwie „Symulator warunków panujących na Marsie jako narzędzie dydaktyczne oraz deweloperskie” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 1.2, prowadzonego przez NCBiR – GameINN, został oceniony pozytywnie i zakwalifikowany do dofinansowania. Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych tego projektu wynosi ponad 3.026 tys. zł, a kwota rekomendowanej dotacji sięga 1.901 tys. zł i jest równa kwocie wnioskowanej przez One More Level S.A. Przyznane dofinansowanie wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój Spółki po przeprowadzonym połączeniu oraz na jej wyniki finansowe.

„Informację o przyznaniu dofinansowania Spółce One More Level S.A. przyjęliśmy z dużym entuzjazmem. Konkurencja była niezwykle mocna, a One More Level uplasowało się bardzo wysoko na liście rankingowej, co utwierdza nas w przekonaniu, że planowany projekt ma bardzo duży potencjał, a przyznane środki pomogą w jego realizacji. Otrzymanie dofinansowania będzie miało również duże znaczenie dla dalszego rozwoju połączonych spółek oraz wyników finansowych.” – komentuje January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki Laser-Med S.A.

„Z wielką radością przyjęliśmy wyniki konkursu GameINN, które są dla nas niezwykle pozytywne. W tym momencie jest jeszcze za wcześnie by zdradzać szczegóły naszego nowego projektu. Nasza główna uwaga skupiona jest przede wszystkim na grze „God’s Trigger”, która jest najważniejszą premierą dla Spółki w 2018 roku.” – dodaje Iwona Cygan, Członek Zarządu Spółki One More Level S.A.

We wrześniu br. Spółka Laser-Med S.A. podpisała plan połączenia ze Spółką One More Level S.A. Planowane połączenie ma nastąpić w drodze przejęcia przez Spółkę Laser-Med S.A. Spółki One More Level S.A. poprzez przeniesienie całego majątku One More Level S.A. na Laser-Med S.A. w zamian za nowo emitowane akcje. Po połączeniu Spółka zmieni nazwę na One More Level S.A. i będzie zajmowała się produkcją gier komputerowych. Najważniejszym celem planowanego połączenia obu spółek jest zbudowanie mocnego podmiotu działającego w branży gier komputerowych, który efektywnie wykorzysta potencjał obu podmiotów, m.in. notowanie Laser-Med S.A. na rynku NewConnect oraz bardzo dobre perspektywy dla sprzedaży gry „God’s Trigger”, której producentem jest One More Level S.A., a wydawcą jest firma Techland.

One More Level S.A. zaprezentowała w sierpniu 2017 r. podczas branżowych targów swoją najnowszą produkcję – grę „God’s Trigger”. Jej premiera została zaplanowana na początek 2018 roku. Gra będzie dostępna na platformach PC, PS4 oraz Xbox One. Wydawcą tej produkcji na całym świecie jest firma Techland. Gra „God’s Trigger” należy do gatunku gier top-down shooter i została bardzo dobrze oceniona na branżowych targach Gamescom otrzymując nagrodę w kategorii: Best Puzzle / Skill Game oraz będąc nominowaną w kategorii: Gamescom award for best booth.