Globalne przychody PwC wzrosły o 7% do rekordowych 37,7 mld dol. W Polsce wzrost wyniósł 12,5%

0

Globalne przychody brutto firmy doradczej PwC w minionym roku obrotowym kończącym się 30 czerwca 2017 r. wyniosły rekordowe 37,7 mld dol., co oznacza wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego roku. Największą dynamikę zanotował region Europy Środkowo-Wschodniej (13%). Polskie spółki PwC w tym samym okresie osiągnęły dwucyfrowy wzrost przychodów, który wyniósł 12,5%.

„PwC jest jedną z najsilniejszych marek na rynku, co w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów oraz reputacją zapewnia nam coroczny dynamiczny wzrost. Dodatkowo, kontynuujemy strategiczne przejęcia kluczowych spółek – w minionym roku obrotowym PwC przejęło na świecie w sumie 19 podmiotów, wzmacniając kompetencje m.in. w zakresie nowych technologii i innowacji oraz cyberbezpieczeństwa” – mówi Bob Moritz, prezes PricewaterhouseCoopers International Ltd.

Łączne globalne przychody PwC w minionym roku obrotowym wyniosły 37,7 mld dol., co stanowi wzrost o 7% w porównaniu do poprzedniego roku. Największą dynamikę zanotował region Europy Środkowo-Wschodniej (13%). W Europie Zachodniej wzrost wyniósł 4%. Natomiast Spółki PwC w Polsce w roku obrotowym kończącym się 30 czerwca 2017 r. zwiększyły przychody o 12,5% w porównaniu z poprzednim analogicznym okresem. Firma posiada 8 biur regionalnych: w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie. Dodatkowo działa także Centrum Kompetencyjne PwC w Gdańsku oraz dwa Service Delivery Center w Katowicach i Opolu.

„W ciągu roku polskie spółki PwC zwiększyły zatrudnienie prawie o 1 000 osób. W sumie zatrudniamy już 4 500 pracowników. Stale wzmacniamy też nasze kompetencje – zarówno w zakresie transformacji cyfrowej, jak i strategii biznesowej. Dbamy o to, by nasze działania miały jak największe znaczenie dla społeczeństwa: edukujemy rynek w zakresie podatków i etyki w biznesie, wspieramy innowacyjny ekosystem, promujemy jakość w polskiej gospodarce. Naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów” – mówi Adam Krasoń, prezes zarządu PwC Polska.

W XI edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” PwC zostało nagrodzone za edukację podatkową. Doceniono wkład firmy w cykl publikacji podnoszących świadomość w tematach takich jak: luka VAT, ulgi podatkowe i świadczenia rodzinne, podatki pracownicze, podatek od nieruchomości.

Czytaj również:  RLTY Investments przedstawia strategię dotyczącą swoich spółek. Pierwszy producent gier planszowych ma trafić na GPW

Fundacja PwC wraz z zespołem PwC Drone Powered Solutions w sierpniu br. zorganizowała oblot dronami, w celu zebrania szczegółowych danych na obszarze dotkniętym nawałnicami, wykorzystując zaawansowaną analitykę obrazową i fotogrametrię. Pozyskane w ten sposób dane z bezzałogowych statków powietrznych pozwoliły na stworzenie dokładnego modelu terenu i zostały przekazane władzom gmin. Mogą pomóc nie tylko w precyzyjnej ocenie strat, ale także w procesie wyceny wysokości odszkodowań.

Liczba pracowników PwC na świecie zwiększyła się do 236 tys. z 223 tys., przede wszystkim w Azji (14%) i Europie Środkowo-Wschodniej (13%). Spółki PwC i ich pracownicy wpłacili ok. 64 mln dol. na działania społeczne.