Luksusowe limuzyny dla menadżera za około 1,5 tys. zł miesięcznie

0

Służbowy samochód dla menadżera to często stosowana forma wynagrodzenia dla kadry wyższego szczebla. Dane płynące z rynku pokazują, że pracownicy zajmujący najwyższe stanowiska w firmie mogą liczyć w niektórych przypadkach na auto o wartości około 135–160 tys. zł brutto. Sprawdzamy ofertę limuzyn klasy premium – oto pięć modeli, które zgodnie z cennikiem mieszczą się w tej kwocie.

Ile kosztuje zakup samochodu o wartości 110 tys. zł netto (130 tys. zł brutto), jeżeli firma zdecyduje się na leasing? Zgodnie z wyliczeniami Lexus Financial Services przy wpłacie własnej w wysokości 15 proc. wartości samochodu i okresie umowy na 3 lata rata finansowa wyniesie około 1,4 tys. zł netto miesięcznie. Wybierając samochód o wartości 127 tys. zł netto (156 tys. zł brutto) czynsz miesięczny wyniesie około 2 tys. zł.

Lexus IS 200t

Lexus IS 200t
Lexus IS 200t

Ceny tego modelu w promocyjnej ofercie startują od 136 tys. zł. W tej cenie można nabyć wersję Elegance z pakietem Sense. Pod maską znajduje się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 245 KM. Napęd przekazywany jest na koła tylne za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów o 8 przełożeniach z trybem sekwencyjnym, którym można sterować za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. Dodatkowo można wybrać trzy tryby jazdy – eco, normal i sport. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7 sekund, a prędkość maksymalna to 245 km/h.

Na liście wyposażenia niewymagającego dopłaty można znaleźć między innymi elektryczną regulację kierownicy w dwóch płaszczyznach, uruchamianie silnika za pomocą przycisku i wspomaganie kierownicy uzależnione od prędkości jazdy. Samochód został wyposażony w system audio Pioneer – radio AM/FM, odtwarzacz CD i 6 głośników oraz 7-calowy wyświetlacz multimedialny i Bluetooth. Całością można sterować za pomocą przycisków na kierownicy lub kontrolerem multimediów w formie pokrętła.

Pakiet Sense, który w ofercie specjalnej nie wymaga dopłaty, powiększa listę udogodnień o dwustrefową automatyczną klimatyzację, elektrochromatyczne lusterko wsteczne, wycieraczki szyby przedniej sterowane czujnikiem deszczu, tempomat, podgrzewane fotele przednie oraz czujniki parkowania z tyłu i z przodu samochodu (8 sztuk).

Czytaj również:  Grupa BZ WBK publikuje wyniki po I kw. 2018

Limit 160 tys. zł pozwala doposażyć samochód za kwotę 13,3 tys. zł w pakiet Lexus Safety System+, w skład którego wchodzi aktywny tempomat, system ochrony przedzderzeniowej, system automatycznych świateł drogowych, asystent utrzymywania pasa ruchu oraz system ostrzegający o zmęczeniu kierowcy i układ rozpoznawania znaków drogowych.

Tak wyposażony model kosztuje według cennika promocyjnego 149,3 tys. zł.

Infiniti Q50

Infiniti Q50
Infiniti Q50

Najtańsza wersja tego modelu kosztuje według cennika 155 tys. zł. W tym przypadku samochód jest napędzany silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra generującym 170 KM. Napęd przekazywany jest na koła tylne za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów, a przyspieszenie od 0-100 km/h zajmuje 8,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 231 km/h. Opisywana wersja silnikowa występuje również w parze z automatyczną skrzynią biegów – w tym przypadku przekraczamy jednak założoną kwotę, ponieważ cena samochodu rośnie do 164 tys. zł.