Luksusowe limuzyny dla menadżera za około 1,5 tys. zł miesięcznie

Służbowy samochód dla menadżera to często stosowana forma wynagrodzenia dla kadry wyższego szczebla. Dane płynące z rynku pokazują, że pracownicy zajmujący najwyższe stanowiska w firmie mogą liczyć w niektórych przypadkach na auto o wartości około 135–160 tys. zł brutto. Sprawdzamy ofertę limuzyn klasy premium – oto pięć modeli, które zgodnie z cennikiem mieszczą się w tej kwocie.

Ile kosztuje zakup samochodu o wartości 110 tys. zł netto (130 tys. zł brutto), jeżeli firma zdecyduje się na leasing? Zgodnie z wyliczeniami Lexus Financial Services przy wpłacie własnej w wysokości 15 proc. wartości samochodu i okresie umowy na 3 lata rata finansowa wyniesie około 1,4 tys. zł netto miesięcznie. Wybierając samochód o wartości 127 tys. zł netto (156 tys. zł brutto) czynsz miesięczny wyniesie około 2 tys. zł.

Lexus IS 200t

Lexus IS 200t
Lexus IS 200t

Ceny tego modelu w promocyjnej ofercie startują od 136 tys. zł. W tej cenie można nabyć wersję Elegance z pakietem Sense. Pod maską znajduje się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 245 KM. Napęd przekazywany jest na koła tylne za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów o 8 przełożeniach z trybem sekwencyjnym, którym można sterować za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. Dodatkowo można wybrać trzy tryby jazdy – eco, normal i sport. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7 sekund, a prędkość maksymalna to 245 km/h.

Na liście wyposażenia niewymagającego dopłaty można znaleźć między innymi elektryczną regulację kierownicy w dwóch płaszczyznach, uruchamianie silnika za pomocą przycisku i wspomaganie kierownicy uzależnione od prędkości jazdy. Samochód został wyposażony w system audio Pioneer – radio AM/FM, odtwarzacz CD i 6 głośników oraz 7-calowy wyświetlacz multimedialny i Bluetooth. Całością można sterować za pomocą przycisków na kierownicy lub kontrolerem multimediów w formie pokrętła.

Pakiet Sense, który w ofercie specjalnej nie wymaga dopłaty, powiększa listę udogodnień o dwustrefową automatyczną klimatyzację, elektrochromatyczne lusterko wsteczne, wycieraczki szyby przedniej sterowane czujnikiem deszczu, tempomat, podgrzewane fotele przednie oraz czujniki parkowania z tyłu i z przodu samochodu (8 sztuk).

Limit 160 tys. zł pozwala doposażyć samochód za kwotę 13,3 tys. zł w pakiet Lexus Safety System+, w skład którego wchodzi aktywny tempomat, system ochrony przedzderzeniowej, system automatycznych świateł drogowych, asystent utrzymywania pasa ruchu oraz system ostrzegający o zmęczeniu kierowcy i układ rozpoznawania znaków drogowych.

Tak wyposażony model kosztuje według cennika promocyjnego 149,3 tys. zł.

Infiniti Q50

Infiniti Q50
Infiniti Q50

Najtańsza wersja tego modelu kosztuje według cennika 155 tys. zł. W tym przypadku samochód jest napędzany silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra generującym 170 KM. Napęd przekazywany jest na koła tylne za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów, a przyspieszenie od 0-100 km/h zajmuje 8,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 231 km/h. Opisywana wersja silnikowa występuje również w parze z automatyczną skrzynią biegów – w tym przypadku przekraczamy jednak założoną kwotę, ponieważ cena samochodu rośnie do 164 tys. zł.

Opisywana wersja wyposażona jest między innymi w system start-stop, inteligentne wspomaganie kierownicy, tempomat, wycieraczki z czujnikiem deszczu, adaptacyjną klimatyzację dwustrefową oraz przycisk zapłonu, a także radio AM/FM/CD wyposażone w 6 głośników i Bluetooth.

Dopłaty wymagają między innymi przednie i tylne czujniki parkowania – te, wraz z adaptacyjną klimatyzacją, kosztują w pakiecie 3,3 tys. zł.

Mocniejsza wersja silnikowa – konkurencyjna do wspomnianego Lexusa IS 200t – jest napędzana 2-litrowym motorem benzynowym o mocy 211 KM i kosztuje od 163,5 tys. zł.

Audi A4

Audi A4
Audi A4

Ceny tego modelu z silnikiem 1,4 TSI o mocy 150 KM zaczynają się od 132,9 tys. zł. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów o 6 przełożeniach. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 8,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 210 km/h. W przypadku wersji z automatyczną skrzynią biegów cena auta wzrasta do 142,4 tys. zł. Odmiana wyposażona w mocniejszą jednostkę o pojemności 2 litrów i mocy 252 KM kosztuje od 173 tys. zł.

Na liście wyposażenia niewymagającego dopłaty można znaleźć między innymi ksenonowe reflektory, czujniki zmierzchu, automatyczną klimatyzację oraz system audio z 8 głośnikami, 7-calowym wyświetlaczem i Bluetooth. Samochód jest również wyposażony w system wspomagający bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, na bazie kamery rozpoznaje możliwość kolizji i ostrzega kierowcę poprzez ingerencję w układ hamulców.

Dopłaty wymaga między innymi pakiet Comfort składający się z ogrzewania przednich foteli, tempomatu z ogranicznikiem prędkości, systemu czujników parkowania z wizualizacją – koszt zgodnie z cennikiem to 3,7 tys. zł. Samochód można również doposażyć w systemy wspomagające kierowcę w trasie – takie jak asystent jazdy w korkach i system utrzymania pasa ruchu – cena to 5,2 tys. zł.

Mercedes C

Mercedes C
Mercedes C

Odmiana kosztująca w granicach założonej kwoty to C 200 4Matic za 157 600 zł. W tym przypadku pod maską znajduje się silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy na poziomie 184 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą automatycznej skrzyni biegów. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 7,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 234 km/h.

Co znajdziemy na liście podstawowego wyposażenia? Samochód został  wyposażony miedzy innymi w system audio z wejściem USB i systemem głośników z FrontBass oraz technologią Bluetooth, asystenta świateł przednich, zdalnie otwieraną klapę bagażnika, asystenta wspomagania koncentracji, a także tempomat.

Na liście wyposażenia dodatkowego, które wymaga dopłaty, można znaleźć między innym asystenta utrzymania pasa ruchu – koszt 4 tys. zł, lub asystenta parkowania za 5 tys. zł.

W przypadku tego modelu, chcąc wybrać mocniejszą jednostkę – silnik o pojemności 2 litrów i mocy 245 KM – trzeba zapłacić od 176 tys. zł.

BMW serii 3

BMW serii 3
BMW serii 3

Nie przekraczając założonej kwoty, można stać się posiadaczem wersji 320i. Samochód kosztuje 158 tys. zł, a pod jego maską pracuje silnik o pojemności 2 litrów i mocy 184 KM. Napęd przekazywany jest przez automatyczną skrzynię biegów, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7,3 sekundy. Prędkość maksymalna to 235 km/h.

Zgodnie z cennikiem na liście wyposażenia można w tym przypadku znaleźć między innymi system audio z odtwarzaczem CD, zestawem głośnomówiącym oraz USB, a także reflektory LED i czujniki deszczu.

Wersja z mocniejszym silnikiem i automatyczną skrzynią biegów to koszt na poziomie od 175 tys. zł. Wtedy samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 2 litrów i mocy 252 KM.