MasterCard i Deutsche Telekom łączą siły na rzecz płatności mobilnych

0

MasterCard oraz Deutsche Telekom ogłosiły dziś europejskie partnerstwo, które ma umożliwić konsumentom wykorzystywanie telefonów komórkowych jako bezpiecznej i wygodnej metody płatności.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Berlinie Deutsche Telekom oraz MasterCard podkreśliły wagę swojego partnerstwa i wprowadzenia płatności mobilnych — jednej z najszybciej rozwijających się usług konsumenckich ostatnich pięciu lat. Celem partnerstwa jest udostępnienie płatności mobilnych dla 93 milionów klientów firmy Deutsche Telekom w całej Europie.

„To olbrzymi krok na naszej drodze do upowszechnienia płatności mobilnych. Firma MasterCard to znany i doświadczony partner, który rozwija ten istotny segment rynku. Chcemy stworzyć kompleksowe środowisko dla płatności mobilnych, które pomoże firmie Telekom zrealizować strategię bycia preferowanym przez klientów dostawcą usług łączności — w życiu osobistym i zawodowym” – komentuje Thomas Kiessling, Chief Product and Innovation Officer spółki Deutsche Telekom.

Pierwsze wdrożenie tej usługi wśród konsumentów odbędzie się w Polsce pod koniec tego roku. Również w tym roku płatności mobilne zostaną zaprezentowane konsumentom niemieckim, początkowo na etapie testowym wraz z telefonami komórkowymi i kartami. Kontynuacją tego procesu w pierwszej połowie przyszłego roku będzie usługa mobilnego portfela, która będzie również otwarta dla innych banków-wydawców oraz partnerów. Firma Deutsche Telekom będzie oferować produkty MasterCard za pośrednictwem spółki zależnej ClickandBuy, właściciela licencji e-money. Produkty te zostaną także wprowadzone na inne rynki europejskie.

„Segment płatności jest w dalszym ciągu otwarty na innowacje, zwłaszcza teraz, gdy pod wpływem technologii obserwujemy wzmożone tendencje do odsuwania się od płatności gotówką. Dziedzictwo firmy MasterCard jest silnie związane z opracowywaniem otwartych technologii, stworzonych dla wszystkich, którzy chcą korzystać z wygodnych i bezpiecznych rozwiązań w zakresie płatności. Usługa portfela mobilnego jest otwarta dla innych banków-wydawców i partnerów, a także pomoże naszym klientom dostosować się do nowych zachowań konsumenckich i zmieniającej się dynamiki rynku. Dzisiejsze, oficjalne ogłoszenie współpracy to symbol prawdziwego porozumienia umysłów, z którego zrodziło się prawdziwe partnerstwo” – mówi Ann Cairns, Prezes, International Markets MasterCard Worldwide.

Czytaj również:  Smartfon zamiast terminala. Nowe rozwiązanie może zrewolucjonizować rynek płatności

Konsumenci zdecydowanie skorzystają na tym, że portfel mobilny będzie realizowany w środowisku kart SIM smartfonów: oprócz tego, że płatności będą bezpieczne, konsumenci będą mieli zapewnioną ciągłą i pełną przejrzystość oraz kontrolę. Dodatkowo usługa będzie otwarta dla innych banków-wydawców.