Mieszkania Wilanów – rynek wtórny i pierwotny

Mieszkania Wilanów

Wilanów to jedna z najpopularniejszych warszawskich dzielnic. Mieszkać w tej okolicy to marzenie wielu osób i nic dziwnego, gdyż uchodzi ona za luksusową i elitarną, a osiedlając się na Wilanowie można liczyć nie tylko na komfort, ale też na znanych sąsiadów, bo przecież mieszka tam wielu ważnych ludzi – aktorów, muzyków, celebrytów, sportowców czy nawet polityków.

Wielu osobom Wilanów kojarzy się przede wszystkim z barokowym pałacem króla Jana III Sobieskiego. Dzisiaj to jednak również luksusowe warszawskie osiedle mieszkalne ze słynnym Miasteczkiem Wilanów, terenami zielonymi, wspaniałą architekturą i właściwie wszystkim, co potrzeba do życia. Co ciekawe – ten obszar to jeden z nielicznych terenów Warszawy, o którym można powiedzieć, że wizja i koncepcja jego rozbudowy jest spójna i to pomimo realizacji przez różnych deweloperów. Aktualnie kolejni renomowani developerzy budują kolejne osiedla – m.in. jest to Infinity Wilanów, które stawia developer Dor Group, budują też Polnord i AM Invest.

Wilanów mieszkania – jakie są ceny?

Mieszkania na Wilanowie to prestiż, a ten jak wiadomo kosztuje. Jeśli ktoś nie chce jednak kupować nowego mieszkania, może rozejrzeć się na rynku wtórnym, a ten na Wilanowie naprawdę jest spory. Szczególnie w Miasteczku Wilanów, gdzie znaleźć możemy sporo ofert mieszkań na sprzedaż. Eksperci oceniają, że wynika to z faktu, iż wiele osób kupiło właśnie tam mieszkania w celach inwestycyjnych, ale też z tego, że nabywcami było sporo singli lub młodych par, a po powiększeniu rodziny szukają dla siebie czegoś innego, często też większego. Jest to osiedle na terenie Wilanowa Zachodniego, które jako pierwsze w Polsce zostało stworzone na podstawie tak zwanego Masterplanu, który zakładał budowę samowystarczalnego osiedla o idei miasta w mieście.

Mieszkania Wilanów – ile kosztują w porównaniu do innych dzielnic w Warszawie? Otóż wedle ostatnich raportów dotyczących warszawskiego rynku wtórnego nieruchomości średnia cena za metr kwadratowy mieszkania przy Alei Wilanowskiej, która wchodzi w skład powyżej wspomnianego Miasteczka Wilanów jako jego granica wynosi – 10650 złotych. Jest więc dużo niższa niż na przykład średnie ceny mieszkań przy ulicach w centrum miasta lub jego pobliżu:

  • Aleja Niepodległości – 12970 złotych
  • Chmielna – 15900 złotych
  • Hoża – 16500 złotych
  • Koszykowa – 18600 złotych
  • Nowolipki – 13600 złotych
  • Wspólna – 16800 złotych

Nowe mieszkania Wilanów

Na równie szeroką ofertę mogą liczyć ci, którzy chcą kupić nowe mieszkanie na Wilanowie. Mimo dużego ruchu na rynku wtórnym, dzielnica wciąż się rozwija i powstają w niej nie tylko nowe budynki mieszkaniowe, ale też  – niezwykle przydatna mieszkańcom – infrastruktura publiczna. Budowana jest południowa obwodnica Warszawy, a także zgodnie z ostatnimi zmianami Rady Miasta dotyczącymi zagospodarowania terenu – dwa duże obiekty handlowe. Pierwszy powstanie na przedpolu pałacu czyli na obrzeżach Miasteczka Wilanów – przy ulicy Przyczółkowej u zbiegu z ulicą Branickiego. Będą to cztery połączone budynki o kaskadowym kształcie, przy miejskim skwerze z zielenią. Nie zapomniano też o innych atrakcjach dla mieszkańców – na dachu ma być wybudowany plac zabaw oraz skatepark. Drugi obiekt to natomiast rejony ulicy Uprawnej gdzie ziemię ma Auchan. Powstanie tam nie tylko galeria handlowa, ale także park z oczkiem wodnym i oranżerią. Tam gdzie powstają nowe inwestycje na Wilanowie nie brak też miejsca na przestrzeń wspólną – można tam z powodzeniem organizować imprezy plenerowe, pikniki dla mieszkańców czy innego typu eventy (Zasady bezpiecznej organizacji tego typu imprez w czasie Covid można sprawdzić NA TEJ STRONIE).

Wilanów

Nowe mieszkania Wilanów – czy ciągle powstają? Tak! Deweloperzy wciąż chętnie budują na Wilanowie i aktualnie w realizacji jest sporo budynków. Nowe mieszkania powstają na Błoniach Wilanowskich, na terenach osiedla Zawady oraz Kępie Zawadowskiej.

Wilanów to dzielnica, która ciągle się rozwija i powstaje na niej nowa infrastruktura i nowe osiedla, na których wybór mieszkań jest naprawdę spory. Jednocześnie jest tam także bogaty rynek wtórny, a ceny są niższe niż w dzielnicach położonych bliżej centrum stolicy.