Bankowość mobilna i bezpieczeństwo w sieci to najbardziej perspektywiczne obszary rozwoju rynku IT. Sygnity liczy na współpracę z bankami i administracją

rp_fac9c09538_1606694377-sygnity-wyniki-plany.png

Bankowość mobilna i bezpieczeństwo mobilnych urządzeń w sieci, zwłaszcza w chmurze, to najbardziej obiecujące dziedziny działalności informatycznej w najbliższej przyszłości. Spółka Sygnity, która jest jednym z polskich liderów tej branży, liczy też na konsolidujący się sektor bankowy oraz administrację publiczną, która zacznie inwestować, gdy pojawi się kolejna transza unijnych środków do wydania.

Ze względu na koniec poprzedniej unijnej perspektywy finansowej, zamykamy projekty w sektorze publicznym – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Bogdan Zborowski, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży Sygnity. Na nowe projekty czekamy. Pracujemy wspólnie z rynkiem nad tym, by wykreować projekty, które będą istotne, ważne i ciekawe dla naszych partnerów w administracji.

Spółka w I kwartale roku obrotowego miała nieco gorsze wyniki niż przed rokiem. Jej przychody ze sprzedaży spadły o 4 mln zł, do 144 mln. Zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 4,1 mln zł wobec 5,9 mln zł rok wcześniej. Mimo to szefowie spółki są raczej zadowoleni, bowiem poprawiły się relacje Sygnity z sektorem bankowym.

To był dobry kwartał, bardzo dobry dla sektora bankowego. Znacznie wzrosły nasze przychody – ocenia Bogdan Zborowski. – Podpisaliśmy też nową umowę z firmą Misys, naszym strategicznym partnerem. To efekt analizy rynku, tego, co się dzieje w sektorze, jak zmienia się nasz rynek bankowy po tych konsolidacjach, które na nim zachodzą. Chcemy być dobrze pozycjonowani na przyszłość i to jest element, o który dbamy.

Obecnie spółka liczy na szybko rosnące nowe potrzeby firm i klientów, związane z błyskawicznym rozwojem rynku IT, w trakcie którego powstają nowe zagrożenia i nowe wyzwania. To rodzi popyt na nowe rozwiązania powstających problemów.

– Po pierwsze cały czas analizujemy rynek – podkreśla wiceprezes zarządu ds. sprzedaży Sygnity.  IT na świecie jest bardzo bogate i to jest element, którym kiedyś nasza firma żyła. Szukaliśmy najlepszych rozwiązań na świecie, pokazywaliśmy je naszym klientom, a następnie wdrażaliśmy, dając coś bardzo wartościowego. Cały czas patrzymy na to, co się dzieje na zewnątrz.

Jak ocenia przedstawiciel spółki, na tym rynku cały czas będą pojawiały się nowe wyzwania i obszary współpracy, niekiedy bardzo niszowe. Dlatego Sygnity stawia na specjalistyczną wiedzę w dziedzinach, które obecnie się rozwijają najszybciej. Wymienia tu bezpieczeństwo, dane i usługo gromadzone w chmurze obliczeniowej i usługi mobilne, który popularność rośnie lawinowo.

– W zakresie mobilności są dwa obszary, które według analityków rynku będą rosły najszybciej. Mówię oczywiście o bankowości mobilnej i bezpieczeństwie – prognozuje wiceprezes Bogdan Zborowski z Sygnity. To są elementy, które bardzo nas interesują, podpisujemy umowy, będziemy niedługo o nich mówić, bo wierzymy, że możemy dać tutaj wiele naszym klientom.