Paweł Ćwieka dołącza do zarządu Billennium

Paweł Ćwieka – Billennium

Z dniem 11 lutego 2021, do zarządu Billennium S.A., polskiej spółki dostarczającej rozwiązania i usługi IT dla biznesu, Rada Nadzorcza spółki powołała Pawła Ćwiekę. Objął on stanowisko Chief Delivery Officer.

Paweł Ćwieka jest związany z branżą IT od 2006 roku. Do Billennium dołączył w 2012 roku jako Team Leader zespołu wsparcia klienta.  W 2018 r. stanął na czele działu Delivery, gdzie był odpowiedzialny m.in. za stworzenie Centrów Kompetencyjnych i znacząco przyczynił się do globalnego rozwoju firmy, zatrudniającej obecnie ponad tysiąc wysokiej klasy specjalistów. Jako Chief Delivery Officer, w dalszym ciągu będzie realizował strategię rozwoju Centrów Kompetencyjnych, w tym m.in.  poszerzenie kompetencji w nowych obszarach technologicznych czy obecność Billennium na kolejnych rynkach zagranicznych.

Sukces Billennium to zasługa m.in. takich osób, jak Paweł Ćwieka – kompetentnych, odpowiedzialnych i zaangażowanych. Odkąd dołączył do firmy, dał się poznać jako wspaniały specjalista oraz skuteczny manager z szerokim spojrzeniem na nasz biznes i bardzo mocno przyczynił się do rozwoju firmy, m.in. poprzez stworzenie ponad dwudziestu Centrów Kompetencyjnych czy ekspansję Billennium na rynkach zagranicznych. Mamy bardzo ambitne cele na ten rok i jestem pewien, że z Pawłem w nowej roli osiągniemy kolejne sukcesy. – powiedział Bartosz Łopiński, CEO i jeden z założycieli Billennium.

Paweł Ćwieka jest absolwentem Technologii informatycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych na kierunku Zintegrowanych systemów ERP w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 2016 roku posiada także certyfikat ITIL expert.