Ponad 100 mln zł dla Batmaid – startup zyskał dofinansowanie na wsparcie projektów

Andreas Schollin-Borg, założyciel i CEO Batmaid
Andreas Schollin-Borg, założyciel i CEO Batmaid

Batgroup S.A., spółka macierzysta firmy Batmaid – szwajcarskiego dostawcy usług home wellness otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 25 mln CHF od spółki inwestycyjnej AEVIS VICTORIA SA (AEVIS). Fundusze te wykorzystane zostaną do ekspansji firmy zarówno na obszarze Szwajcarii, jak i międzynarodowo, w ramach otwarcia na nowe rynki, w tym polski. Dofinansowanie od spółki AEVIS wskazuje na zainteresowanie i zaufanie ze strony czołowych inwestorów, jak również chęć wspierania firmy Batmaid w dalszym rozwoju.

Ubiegłej wiosny, po otrzymaniu pierwszej tury finansowania w wysokości 5 mln CHF, Batmaid ogłosił przeprowadzenie kolejnej jesienią bieżącego roku. Po funduszach Bâloise, Investis Group oraz ACE & Company, udziały w wysokości 25 mln CHF otrzymała teraz spółka AEVIS. Pozyskiwanie funduszy zbieżne jest z polityką rozwoju firmy, szczególnie w zakresie wsparcia jej obecnych projektów w Szwajcarii (m.in. usług Batmaid Club oraz Batmaid Dry), a także planami międzynarodowego rozwoju poprzez wejście na nowe rynki. Od września Batmaid świadczy usługi na terenie Warszawy.

 – Wsparcie wytrawnych specjalistów, takich jak Michel Reybier i Antoine Hubert, pozwoli nam czerpać z ich cennego doświadczenia – mówi Andreas Schollin-Borg, założyciel i CEO Batmaid. – Wspólnie podzielamy wiarę w potencjał rozwojowy naszej platformy w działaniach na szeroką skalę, jak również możliwość dostarczenia naszym klientom najwyższej jakości usług, zachowując zasady sprawiedliwości społecznej w walce ze zjawiskiem pracy na czarno. 

Antoine Hubert, delegowany przedstawiciel AEVIS, komentuje: „Ta inwestycja to element naszego zobowiązania do wsparcia ekspansji firmy, gdyż wierzymy w jej wizję rozwoju i model biznesowy.”

Michel Reybier, zarządzający i współudziałowiec AEVIS: „Naszym celem jest przyczynić się do budowania trwałej, wieloletniej wartości obiecujących firm. W przypadku Batmaid, wspólnie dążymy do powstania europejskiego lidera w sektorze home wellness.”

Od maja 2021 roku firma obecna jest również w Paryżu, od sierpnia także w Mediolanie. Planowane jest otwarcie oddziałów w kolejnych 21 miastach w 15 różnych krajach. Obecnie najważniejszym celem Batmaid jest zostanie czołowym graczem w branży, zarówno w Europie, jak również globalnie.