PPL wyda 250 mln zł na restrukturyzację zatrudnienia

0

Restrukturyzacja zatrudnienia w PP Porty Lotnicze będzie kosztować ok. 250 mln zł. Z pracy odejdzie ok. 800 osób. Według planu dzięki zmianom w ciągu trzech lat spółka ma zacząć na siebie zarabiać.

Koszty wynikają z uzgodnionych odpraw zapisanych w rozwiązanym 10 marca zakładowym układzie zbiorowym pracy. Zgodnie z nim pracownicy odchodzący z PPL mogli liczyć na równowartość nawet 3-letniej pensji po zaledwie 10 latach spędzonych w spółce.

Po zwolnieniach do uzupełnienia będzie 300 miejsc pracy, czyli netto kadry firmy zostaną odchudzone o 500 osób. Po zakończeniu zmian w PPL ma być ok. 1700 pracowników.

‒ Porty lotnicze są w procesie głębokiej restrukturyzacji. Do końca czerwca w ramach programu dobrowolnych odejść z pracy odeszło ok. 500 osób i w tej chwili zatrudnienie zmniejszyło się do poziomu 1700 osób – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy PPL. ‒ Łącznie z przedsiębiorstwa odejdzie ok. 800 osób, 300 osób jeszcze do końca tego roku. Na część stanowisk opuszczonych przez osoby korzystające z programu dobrowolnych odejść musieliśmy jednak ogłosić nabory.

Przybylski podkreśla, że zatrudnienie dotyczy stanowisk, na których brak obsady zakłócałby funkcjonowanie lotniska, m.in. dotyczy to Służby Ochrony Lotniska.