Revolut pozyskał 800 milionów dolarów finansowania w serii E, liderami rundy Softbank Vision Fund 2 i Tiger Global

Nik Storoński i Wład Jacenko, założyciele Revolut w krakowskim biurze firmy
Nik Storoński i Wład Jacenko, założyciele Revolut w krakowskim biurze firmy
  • Revolut pozyskuje 800 milionów dolarów finansowania w serii E, co daje wycenę firmy na poziomie 33 miliardów dolarów
  • Revolut wykorzysta fundusze do dalszego rozwoju pierwszej na świecie globalnej super aplikacji finansowej
  • Revolut ma już 16 milionów klientów na świecie

Revolut pozyskał od inwestorów w nowej rundzie finansowania 800 milionów dolarów (seria E), co daje wycenę firmy na poziomie 33 miliardów dolarów. Wraz z nową rundą finansowania, wśród inwestorów firmy pojawiły się dwa nowe fundusze, SoftBank Vision Fund 2 (“SoftBank”) oraz Tiger Global Management.  Inwestycja pozwoli Revolut na realizację ambitnych planów rozwoju, w szczególności w zakresie innowacji produktowych. Celem jest spełnienie codziennych potrzeb i aspiracji finansowych klientów, od zarządzania oszczędnościami i ochroną ubezpieczeniową, błyskawiczne i tanie przelewy międzynarodowe, po jeszcze szersze udostępnienie usług inwestycyjnych i majątkowych. Nowe finansowanie wesprze też ekspansję Revolut w Stanach Zjednoczonych, wejście do Indii i na kolejne rynki międzynarodowe. “Inwestycja SoftBank i Tiger Global wspiera naszą misję stworzenia globalnej super aplikacji finansowej, która pozwala klientom zarządzać wszystkimi sprawami finansowymi w jednym miejscu. Nowa runda finansowania potwierdza nasz status najbardziej wartościowego brytyjskiego fintechu i pokazuje zaufanie inwestorów. Potrafimy tworzyć produkty, które podwyższają poprzeczkę całemu rynkowi finansowemu, z korzyścią dla klientów” – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

“Chcemy oferować klientom usługi, które są 10 razy bardziej wartościowe oraz 10 razy bardziej przyjazne i bezpieczne, niż inne usługi dostępne na rynku. Tworzymy w jednym miejscu szeroką ofertę produktów, gdzie każdy znajdzie usługę jakiej w danym momencie potrzebuje. Serwis będzie coraz bardziej spersonalizowany, sugerujący trafne rozwiązania, w niskiej i przejrzystej cenie. Wchodzimy na nowe rynki i liczymy na dalsze wsparcie klientów w przekazywaniu informacji o Revolut” – dodał Nik Storoński. “Tempo innowacji w Revolut redefiniuje rolę usług finansowych. Plasuje firmę na pierwszej linii zmian w europejskiej bankowości. Szybko rosnąca społeczność klientów potwierdza niesłabnący popyt na coraz szerszą ofertę produktową Revolut. Cieszymy się mogą wesprzeć Nika i jego zespół na drodze produktowych innowacji i udostępnienia usług na kolejnych globalnych rynkach” – powiedział Karol Niewiadomski, senior investor w SoftBank Investment Advisers.

“Wierzymy, że dobre doświadczenie klienta, które buduje Revolut oraz zorientowanie na badania i rozwój produktów, daje firmie silną pozycję do dalszej globalnej ekspansji, na obecnych i nowych rynkach. Cieszymy się z partnerstwa z Nikiem i jego zespołem, które zaowocuje nową generacją usług finansowych dla klientów na całym świecie” – powiedział Scott Shleifer, partner w Tiger Global.

“To doskonała wiadomość dla Revolut. Pozyskanie nowej rundy finansowania w kwocie 800 milionów dolarów i plany dalszego rozwoju przełożą się na tworzenie nowych wartościowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii” – powiedział Rishi Sunak, minister skarbu Wielkiej Brytanii.“Chcemy widzieć więcej takich brytyjskich historii sukcesu jak Revolut. Dlatego, dołożymy starań by wspierać innowacyjne brytyjskie firmy. Przygotowaliśmy plan działań, by mieć pewność, że brytyjski sektor finansowy utrzyma wysoką konkurencyjność i dynamikę” – dodał minister rządu Wielkiej Brytanii.