Ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji „Technology Fast 50”

0

– Ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji „Technology Fast 50”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Promujący innowacyjność program, do którego mogą się zgłaszać zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jak i te, które rozpoczęły działalność gospodarczą stosunkowo niedawno, od siedemnastu lat organizuje firma doradcza Deloitte. Tegoroczną nowością jest nagroda dla najbardziej przełomowej innowacji, która zostanie przyznana spółce, której produkty lub usługi mają potencjał, by zrewolucjonizować rynek. Wyboru dokona Deloitte wraz z tegorocznymi partnerami rankingu. Termin rejestracji upływa 15 sierpnia. Wyniki Technology Fast 50 zostaną ogłoszone w październiku 2016 roku.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w regionie Europy Środkowej. Program ponadto daje szansę na promocję młodych, niezależnych i dynamicznych spółek. „Obiektywizm Technology Fast 50, w którym jedynym kryterium są przychody spółek, sprawia, że ranking ten cieszy się najwyższym uznaniem w świecie technologii i biznesu. Firmy, które się do niego zgłaszają, odnoszą duże sukcesy na rynku, na którym działają i to nie tylko w regionie, ale także na świecie. Udział w zestawieniu pomaga im w znalezieniu partnerów i inwestorów, dzięki którym mogą się dynamicznie rozwijać” – mówi Magdalena Burnat-Mikosz, Partner, Lider programu Fast 50 w Europie Środkowej oraz Zespołów Innovation Consulting, R&D and Government Incentives
w Deloitte Polska.

W tym roku oprócz głównego zestawienia po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda Most Disruptive Innovation. Jej laureatem może zostać spółka, której technologie, produkt lub usługi mają szanse stać się przełomowe i wywrzeć duży wpływ na rynek. Oprócz tego dla tegorocznych zwycięzców rankingu Technology Fast 50 firma Deloitte przygotowuje cykl warsztatów z Partnerami rankingu, którymi w tym roku są prawdziwi liderzy rynkowi. Dodatkowo, Deloitte zapowiada zorganizowanie serii wydarzeń umożliwiających budowanie relacji oraz wymianę informacji pomiędzy firmami z rankingu i Partnerami programu przez cały rok.

Czytaj również:  Wzrost polskiego PKB przyśpieszył

Obszary działalności spółek, które w tym roku Deloitte zaprasza do rankingu to nie tylko szeroko rozumiane technologie informacyjno-komunikacyjne, lecz także bio- i nanotechnologie, technologie medyczne, branże „czystej technologii” i energia. Wynika to, jak wskazuje firma, przede wszystkim ze zmian globalnych w podejściu do nowych technologii oraz coraz liczniejszych branż, które zaczynają budować swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o innowacje. Ponadto Deloitte wskazuje, że ważnym wyróżnikiem innowacji jest duża niepewność oraz istotne ryzyko ponoszone przez firmy przy rozwijaniu produktów i usług, na które przy rosnącej konkurencji coraz częściej muszą decydować się spółki z branż traktowanych dotąd jako mniej innowacyjne.