Samochody FCA gwiazdami Mille Miglia 2016.

0
CEO Magazyn Polska
  • Od 19 do 22 maja br. potrwa 34. edycja historycznego rajdu upamiętniającego najsłynniejszy w historii wyścig.
  • W rajdzie wezmą udział marki, jak Fiat, Lancia i Alfa Romeo wraz z kilkoma bezcennymi samochodami zabytkowymi.
  • Z Muzeum Alfy Romeo przyjadą trzy perełki: 6C 1750 Gran Sport z 1930 r., 1900 Sport Spider z 1954 r. i 1900 Super Sprint z roku 1956.
  • Na linii startu pojawi się również Lancia Ardea z 1939 roku wraz z aktorką Kasią Smutniak oraz dwa spidery Fiata: 508 Balilla Coppa d’Oro (1934) i 1100 TV Trasformabile (1955).
  • Obok tych samochodowych okazów pojawią się ostatnie nowości z aktualnej produkcji: od Alfy Romeo Giulia po Nową Giuliettę, od serii specjalnej Lancia Ypsilon Mya do nowego Fiata 124 Spider.
  • Marka Alfa Romeo jest sponsorem motoryzacyjnym tych historycznych wyścigów, które do dnia dzisiejszego ekscytują kierowców i fanów z całego świata.

Od 19 do 22 maja br. odbywać się będzie historyczny rajd Mille Miglia, według słów Enzo Ferrari, „najpiękniejszego na świecie podróżującego muzeum”.
W 34. edycji wezmą udział cenne samochody zabytkowe marek Fiat, Lancia i Alfa Romeo, należące do kolekcji FCA Heritage, nowej struktury, która koordynuje wszystkie działania firmy związane ze światem zabytkowej motoryzacji.

Zgodnie z tradycją, te nieco starodawne wyścigi, których marka Alfa Romeo jest sponsorem motoryzacyjnym, rozpoczną się i zakończą w Brescii, przejeżdżając przez najbardziej oddziałujące na wyobraźnię miejsca Włoch, z punktem zwrotnym w Rzymie.
U boku tych motoryzacyjnych okazów pojawią się ostatnie nowości z aktualnej produkcji, potwierdzając tym samym nierozerwalną więź pomiędzy samochodami -ikonami przeszłości a tymi z aktualnej produkcji. „Zaszczyt” otwarcia wyścigów przypadnie na przykład nowej Giulii, najbardziej wyczekiwanemu w tym roku modelowi Alfy Romeo i w ostatnich dniach prezentowanego przedstawicielom międzynarodowej prasy. Ponadto, podczas Mille Miglia 2016 publiczność będzie mogła podziwiać nową serię specjalną Lancia Ypsilon Mya, która wyróżnia się jeszcze bardziej eleganckim i wyszukanym stylem, oraz nowego Fiata 124 Spider (wpisującego się w długą tradycję swojego legendarnego przodka, spidera Fiata, reprezentowanego na Mille Miglia przez dwa znakomite samochody), które zapewne rozkochają w nich nowe pokolenie, stawiając na swój typowo włoski styl oraz osiągi. To właśnie nowy Fiat 124 Spider przejedzie przez całą trasę, tworząc specjalny dzienniki podróży. Wreszcie, organizatorzy wyścigu w Brescii będą mogli liczyć na flotę Nowej Giulietty, niedawno odnowionego modelu Alfy Romeo, będącej wyraźnym nawiązaniem do nowej Giulii.

Czytaj również:  IX Międzynarodowy Kongres Faktoringu 20 września 2018 r.