Sieć hipermarketów Tesco uruchamia sklep online

0

Tesco wkracza do Internetu – mieszkańcy Warszawy i okolic mogą już robić zakupy w jednej z największych sieci handlowych nie wychodząc z domu. Wkrótce zakupy on-line zrobimy także we Wrocławiu, a do końca roku w kolejnych 6 – 8 miastach.

Serwis dostępny jest pod adresem tesco.pl/ezakupy. Złożenie zamówienia trwa kilka minut, zaś dostawy realizowane są w ramach dwugodzinnych przedziałów czasowych.

Siłą nowej usługi Tesco jest przede wszystkim szeroki asortyment. Dostawy realizowane są z hipermarketów, co oznacza ok. 17 tysięcy produktów do wyboru. Również ceny produktów on-line są takie same, jak w hipermarkecie. Klienci mogą korzystać z wielu promocji na produkty dostępne on-line i zbierać punkty CLUBCARD.

„Teraz to nie my idziemy na zakupy – to sklep przychodzi do nas” – mówi Mariusz Nowak, menedżer działu sprzedaży internetowej Tesco. „Chcemy dać Klientom gwarancję, że produkty dostarczone do domu będą zawsze świeże i wysokiej jakości – jak bezpośrednio w sklepie”. Obietnicę świeżości spełniać mają specjalne samochody dostawcze, wyposażone w chłodnie i mroźnie. Innymi słowy – dostaniemy na próg domu i zimny jogurt, i lody o właściwej temperaturze -18 st. C.

Dostawy trafiają do klienta następnego dnia po złożeniu zamówienia, w wybranych przez klienta dwugodzinnych „okienkach”. Możemy również zamówić zakupy dziś i zarezerwować dostawę później – choćby po to, by szybko uzupełnić braki w lodówce po tygodniowym urlopie. Dostawy realizowane są przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 10 – 22. „Klienci szybko dostrzegli plusy wcześniejszego planowania zakupów. Dotychczas najwięcej zamówień otrzymywaliśmy na te dni, gdy w Warszawie rozgrywane były mecze Euro 2012” – dodaje Mariusz Nowak.

Za zakupy dokonane w e-sklepie Tesco zapłacić można kartą przy okazji składania zamówienia lub przy dostawie. Specjalna cena dostawy to 98 groszy. Tesco zapewnia, iż do końca roku usługa będzie dostępna w kolejnych 6 – 8 miastach. Jeszcze w lipcu zakupy on-line z Tesco zrobią m.in. mieszkańcy Wrocławia.

Czytaj również:  Polskie galerie handlowe przechodzą lifting