Tomasz Dreslerski dołącza do ścisłego kierownictwa polskiego oddziału Microsoft

Tomasz Dreslerski, Microsoft
Tomasz Dreslerski, Microsoft

Z początkiem listopada br. Tomasz Dreslerski objął stanowisko Enterprise Commercial Lead. Menedżer będzie odpowiedzialny za transformację biznesu z udziałem technologii Microsoft w sektorze największych przedsiębiorstw.

Tomasz Dreslerski jest doświadczonym menedżerem z ponad 20-letnią historią pracy w sektorze ubezpieczeń, telekomunikacji czy ICT. Przez lata odpowiadał za takie obszary jak zarządzanie i strategia, rozwój sprzedaży oraz doświadczenia klientów. Brał udział w wielu projektach z zakresu transformacji modeli biznesowych. Przez prawie 20 lat Dreslerski był związany z polskim oddziałem Orange, gdzie pełnił rolę m.in. Head of Mobile Bank, dyrektora finansowego w spółkach zależnych Grupy Orange (CFO), a ostatnio Enterprise Executive Directora.

„Ogromnie cieszę się na nowy rozdział w mojej karierze. Dołączyłem do zespołu pełnego dalekowzrocznych strategów i kreatywnych menedżerów, które od lat współtworzą jedną z najbardziej wpływowych marek na świecie. Technologie mają wpływ na każdy ułamek naszego życia i biznesu a odpowiednie ich wykorzystanie stanowi źródło największych przewag rynkowych. Praca w Microsoft z największymi klientami firmy jest dla mnie fantastycznym wyzwaniem i ogromnym kredytem zaufania, który działa na mnie motywująco. Wierzę w możliwości nowych technologii, takich jak chmura czy sztuczna inteligencja, ale przede wszystkim w potencjał ludzi, którzy współtworzą Polską Dolinę Cyfrową. Możliwości, które stoją przed rozwojem Polskiej Doliny Cyfrowej są nieograniczone dzięki chmurze, sztucznej czy inteligencji, ale przede wszystkim potencjałowi ludzkiemu” – mówi Tomasz Dreslerski.

Tomasz Dreslerski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, European School of Management (ESCP) oraz Insead.