TP Vision (Philips TV & Sounds) prezentuje wyniki za 2020 rok

raport

TP Vision, firma odpowiedzialna za design, rozwój, produkcję, sprzedaż i marketing marki Philips TV & Sounds zaprezentowała swoje wyniki biznesowe za rok 2020. W minionym roku TP Vision osiągnął rezultaty powyżej średniej dla sektora we wszystkich obszarach.  Firma po raz czwarty z rzędu odnotowała rekordowe wyniki sprzedaży w Europie. Rosły przychody, udział w rynku i rentowność.

W Polsce znacząco wzrosła wartość sprzedanych urządzeń audio, wyprodukowanych przez TP Vision, w szczególności słuchawek Philips. W 2020 roku na polskim rynku wzrosła też wartość sprzedanych telewizorów marki Philips.

Kostas Vouzas, prezes TP Vision na Europę oraz Martijn Smelt, szef marketingu w TP Vision na kontynencie europejskim, zaprezentowali najnowsze wyniki oraz nowe produkty, które zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2021 roku podczas konferencji prasowej online, która zgromadziła przeszło 1500 gości z całego świata. Była to kolejna edycja wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się we wrześniu 2020 roku.

Na wyniki TP Vision w Europie składają się między innymi:

 • Kontynuacja wzrostu przychodów i rentowności.
 • Poprawa wyników sprzedaży w 2020 roku w porównaniu z 2019:
  • Wzrost biznesu Philips TV & Sounds – o 9%.
  • Sprzedaż telewizorów OLED wzrosła o 20% – był to efekt między innymi wprowadzenia nowych modeli i rozmiarów ekranu.
  • Segment telewizorów premium OLED przewodził wzrostom – Philips OLED+ potroiły sprzedaż w 2020 roku.
  • Sprzedano o 80% więcej telewizorów z serii Performance – w minionym roku zaprezentowano nowe, unowocześnione modele.
 • W ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaż urządzeń Philips TV & Sounds wzrosła o 40%.
 • Philips Sounds podwoiło sprzedaż w 2020 roku. Była to w dużej mierze zasługa nowych słuchawek, skierowanych do miłośników sportu.
 • W 2020 roku produkty TP Vision otrzymały 140 nagród w Europie – 100 wyróżnień dla telewizorów i 40 dla produktów audio.

W Polsce w 2020 roku TP Vision sprzedało urządzenia audio o wartości 33% wyższej niż w 2019 roku. Jest to zasługa między innymi popularności słuchawek Philips. W sektorze słuchawek firma odnotowała wzrost na poziomie 85% r/r. W 2020 roku wzrosła też wartość sprzedanych telewizorów Philips w Polsce – o 4% r/r.

TP Vision to firma, która odpowiada za telewizory marki Philips w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej, Indiach oraz w niektórych krajach Azji i Pacyfiku. Dodatkowo, w ostatnim czasie do jej oferty dołączyły produkty audio na licencji Koninklijke Philips N.V.

TP Vision było jedną z pierwszych firm wprowadzających na rynek telewizory OLED, a technologię tę dodatkowo wspiera nowoczesny procesor P5 – teraz wyposażony w rozwiązanie typu AI.

Wysoka jakość obrazu to jeden z czynników, który przyczynił się do pozytywnych wyników Philips i 20% wzrostu sprzedaży telewizorów OLED w 2020 roku. Nowy, ulepszony model OLED806 został zaprezentowany w ubiegłym roku. Firma dodała do swojej oferty również nowe przekątne ekranu tych telewizorów – 48’’ oraz – po raz pierwszy w telewizorach Philips – 77’’.

Telewizory OLED, z nagradzanym procesorem P5, który wyposażony jest w sztuczną inteligencję, a także – dzięki współpracy z firmą Bowers & Wilkins – charakteryzują się wysoką jakością dźwięku,  odnotowały w tym roku bardzo pozytywne wyniki sprzedażowe. Szczególnie wyróżniały się telewizory OLED+, których sprzedaż wzrosła o ponad 300% rok do roku.

Dobre wyniki osiągały też telewizory ze średniej półki, w szczególności dzięki wprowadzeniu popularnej serii Performance, której ideą jest oferowanie klientom jakości na poziomie premium, w tym między innymi technologię Ambilight, w przystępnej cenie.

TP Vision kontynuowało w minionym roku promocję serii Performance pod hasłem „Ten jedyny” („The one to watch”), podkreślając, że jest to telewizor, który ma wszystko to, czego potrzebuje konsument. Kampania przyniosła pozytywne rezultaty, przyczyniając się do wzrostu sprzedaży o 80% w 2020 roku i do kontynuacji wcześniejszych wzrostów – seria Performance niemal podwajała wynik sprzedaży w każdym z wcześniejszym dwóch lat.

TP Vision w 2020 roku skupiało się również na segmencie audio, ponownie wprowadzając na rynek markę Philips Fidelio, oferującą słuchawki premium oraz soundbary. Dzięki takiej decyzji marka w minionych 12 miesiącach podwoiła sprzedaż urządzeń audio.

Kolejne, nowe produkty Philips Fidelio będą dostępne na rynku w 2021 roku. TP Vision planuje między innymi intensywny rozwój kategorii słuchawek sportowych.

TP Vision kontynuuje inwestycje w dalszy rozwój i wzrost marki Philips w kategorii elektroniki konsumenckiej, a także wzmocnienie oraz ekspansję, ze szczególnym nastawieniem na wzmocnieniu możliwości firmy w zakresie digital i partnerstw handlowych.