Twiti Investments Ltd. właścicielem 60% akcji Neuro Device Group

0

Wraz z początkiem lipca br. firma Neuro Device Group S.A. dołączyła do grupy spółek z portfela inwestycyjnego Twiti Investments Ltd. Jest to piąta spółka z branży innowacyjnych technologii biomedycznych, która weszła w skład grupy. Neuro Device jest polską firmą specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu terapii, diagnostyki i badań naukowych dotyczących centralnego układu nerwowego.

W wyniku zamknięcia transakcji Twiti Investments Ltd. stała się właścicielem 60% akcji Neuro Device Group S.A. Powiększona właśnie grupa spółek działa w obszarze bio-med-tech, a należą do niej także: Genexo, Mabion, Lipid Systems i Cellis. Dołączenie Neuro Device oznacza poszerzenie portfolio o kompetencje z zakresu nowoczesnych rozwiązań neuronaukowych, dopełniając założeń ultrainnowacyjnej strategii rozwojowej grupy.

Neuro Device Group S.A. to jedna z najdynamiczniejszych spółek z obszaru neuronauki, która odnosi sukcesy nie tylko w świecie nauki, ale również komercyjnie. Jest nam niezmiernie miło powitać ich w gronie podmiotów zaangażowanych w rozwój sektora wysokich technologii w Polsce w które mogliśmy zainwestować. Naszym celem jest zbudowanie grupy spółek, które dzieląc się posiadanymi kompetencjami, będą mogły się rozwijać szybciej, stawiać czoła medycznym wyzwaniom przyszłości i rozwijać te technologie i leki, na które w przyszłości będzie największe zapotrzebowanie – komentuje tę transakcję Robert Aleksandrowicz z Twiti Investments Ltd. i dodaje – Mamy to szczęście, że osoby zaangażowane w realizację projektów myślą kategoriami potrzeb jutra.

Neuro Device tworzy pionierskie rozwiązania rewolucjonizujące terapię wielu zaburzeń neurologicznych, za co zdobywa międzynarodowe uznanie. W styczniu tego roku urządzenie Neuro Device Voic wspierające terapię osób cierpiących na afazję wygrało polską edycję międzynarodowego konkursu dla innowatorów odpowiedzialnych społecznie Chivas Venture. W kolejnym etapie tego konkursu, dzięki głosom internautów, urządzenie zajęło trzecią lokatę spośród 27 najlepszych projektów z całego świata. Neuro Device Voic został także doceniony na tegorocznej edycji Medtec Europe Startup Academy w Stuttgarcie, gdzie firma otrzymała nagrodę dla innowatorów w branży technologii medycznych.

Czytaj również:  SYNERGA.fund S.A. będzie inwestować w branżę gier komputerowych

Od samego początku realizujemy odważne, przyszłościowe projekty, dzięki czemu nasze portfolio obejmuje wiele pionierskich rozwiązań przygotowywanych we współpracy z ośrodkami naukowymi z całego świata. Pozyskanie inwestora takiego jak Twiti Investments Ltd. to duży krok i wsparcie w rozwoju Neuro Device, a także szansa na jeszcze sprawniejsze wdrażanie naszych innowacyjnych idei – mówi Paweł Soluch, CEO Neuro Device Group S.A.

Innym projektem firmy odnoszącym sukcesy jest LifeTone – innowacyjne urządzenie do pomiaru parametrów życiowych dziecka, sygnalizujące sytuacje zagrożenia zdrowia. Na początku lipca tego roku urządzenie zostało docenione przez międzynarodowych inwestorów skupionych wokół akceleratora MIT Enterprise Forum Poland.

– Tworzenie rozwiązań, które poprawiają jakość życia ludzi na całym świecie, to nasza codzienna praca, ale też niemałe wyzwanie. Cieszymy się, że odnosimy sukcesy, że nasze działania przynoszą efekty i są dostrzegane. Razem z naszym nowym inwestorem będziemy szukać najbardziej efektywnej ścieżki dalszego rozwoju tych projektów – tłumaczy Olga Reunamo, COO Neuro Device.

Innymi spółkami wchodzącymi w skład portfela inwestycyjnego Grupy Twiti Investments Ltd. są m.in. Genexo – oferujący nowoczesne rozwiązania w diabetologii, jak pierwszy na rynku glukometr z funkcją głośnomówiącą dla osób niedowidzących i niewidomych, Mabion – spółka notowana na GPW i pionier w dziedzinie rozwoju i produkcji przeciwciał monoklonalnych z pierwszym polskim lekiem biopodobnym w trakcie rejestracji w EMA, Lipid Systems – rozwijający własne opatentowane technologie postaci liposomalnych leków oraz ich celowanego kierowania w oparciu o know-how naukowców z Politechniki Wrocławskiej, oraz firma Cellis prowadząca przełomowe badania terapii komórkowej w oparciu o odkrycie prof. Magdaleny Król nagrodzone grantem ERC.