Usługi budowlane oraz finansowo-doradcze najczęściej poszukiwane w Internecie

0
remont pracownik budowlany

Dynamicznie rośnie liczba osób, która za pośrednictwem Internetu poszukuje wykonawców usług. Dobrym przykładem jest serwis Oferteo.pl, który w 2013 roku odnotował 46-procentowy wzrost liczby użytkowników składających zapytania o oferty – z Oferteo.pl skorzystało 82 021 nowych użytkowników. O jedną czwartą (25%) natomiast zwiększyła się w tym czasie liczba Firm poszukujących nowych Klientów i gotowych do współpracy z użytkownikami Oferteo.pl. Od początku swojej działalności serwis umożliwił złożenie ponad 1 000 000 ofert osobom poszukującym produktów i usług. W 2013 roku największą popularnością cieszyło się budownictwo, a w drugiej kolejności również usługi doradczo-finansowe.

W 2013 roku najpopularniejszą kategorią w Oferteo.pl było budownictwo: blisko 50% internautów poszukiwało firm, które wykonują usługi remontowo-budowlane oraz dostawców materiałów budowlanych. Największa liczba zapytań ofertowych pojawiła się między majem a październikiem.

W plasującej się na drugim miejscu kategorii finansowo-doradczej zapytania dotyczyły przede wszystkim kredytów i pożyczek (50% zapytań w tej kategorii) oraz doradztwa i audytu. Internauci poszukują tutaj kredytów, leasingu maszyn i urządzeń, a także chcą sprzedać wierzytelności. Statystyki pokazują, że największa ilość zapytań w kategorii finansowo-doradczej notowana jest pod koniec roku.

Jak zauważa Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl, „wzrost liczby zapytań ofertowych na usługi związane z finansami i doradztwem świadczy o poszukiwaniu przez firmy i osoby prywatne wygodnych sposobów pozyskania firmy do współpracy oraz oszczędności. Konsumenci nie polegają już tylko na tradycyjnych formach poszukiwania, ale coraz częściej sięgają do zasobów i narzędzi dostępnych w Internecie”.