Wartość gotówki i inwestycji Grupy INC wzrosła o 20,5 mln zł

Paweł Śliwiński, prezes INC
Paweł Śliwiński, prezes INC

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, opublikowała wybrane szacunkowe dane finansowe na koniec IV kw. 2020 r. Według szacunków Grupa na koniec 2020 r. posiadała 37,7 mln zł w środkach pieniężnych i inwestycjach krótkoterminowych. Względem końca 2019 r. jest to wzrost o przeszło 20,5 mln zł. Wzrosła także pozycja gotówkowa, z 3,8 mln zł w ostatnim kwartale 2019 r., do 8,3 mln zł w IV kw. 2020 r. Istotna poprawa wyników i dynamiczny rozwój to efekt konsekwentnej realizacji strategii rozwoju Grupy oraz sprzyjającego otoczenia rynkowego.

W 2020 r. wypracowaliśmy solidne wyniki. Potwierdzają one, iż miniony rok był dla nas rekordowy zarówno pod względem finansowym, a także liczby przeprowadzonych projektów. Cieszy nas, że zwiększamy zarówno skalę działalności inwestycyjnej, jak i doradczej. Potwierdza to słuszność realizowanej przez nas strategii rozwoju, która zakłada osiągnięcie pozycji lidera w kompleksowej obsłudze MŚP poszukujących finansowania na rozwój. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes zarządu INC.

W minionym kwartale Carpathia Capital, spółka zależna INC dokonała 9 nowych inwestycji za kwotę blisko 1,9 mln zł. Były to przede wszystkim spółki z sektora gamingowego, nowych technologii oraz biotechnologii.

W IV kw. 2020 zmalała kw/kw wartość rynkowa papierów wartościowych, które posiadamy. Jest to oczywiście związane z wystąpieniem korekty notowań niektórych inwestycji portfelowych. Chciałbym podkreślić, że podchodzimy do inwestycji długoterminowo i w takiej perspektywie oceniamy aktualne pozycje naszych spółek portfelowych. Dodatkowo atrakcyjne wyceny niektórych walorów zachęcają nas do nowych inwestycji. – komentuje Paweł Śliwiński.

Grupa INC nie zwalnia tempa i ma ambitne plany. Chce w 2021 r. wprowadzić na giełdę około 20 spółek. W minionym roku Grupa INC wsparła w debiucie 6 spółek. Pierwszy debiut United Label, który odbędzie się już w nowym roku, zaplanowany jest na 12 stycznia, a już kolejnego dnia – 13 stycznia zadebiutuje Incuvo. Dokument informacyjny na GPW złożyła już Hydra Games. W najbliższym czasie powinny zadebiutować także m.in.: PunchPunk Games, Polkon, Genomtec oraz Mazurska Manufaktura Alkoholi.

Staramy się wykorzystywać sprzyjające otoczenie rynkowe. Nasz obecny pipeline projektów na 2021 r. wygląda atrakcyjnie. Dodatkowo stale pozyskujemy nowych klientów. To wszystko pozwala nam zakładać, iż w bieżącym roku uda nam się wprowadzić rekordową liczbę spółek na giełdę. Głównie będzie to NewConnect, jednak nie wykluczamy też debiutów na głównym parkiecie GPW. – dodaje Paweł Śliwiński.