Wyniki ING Lease po 1 półroczu 2017 r.

Ewa Łuniewska, prezes ING Lease
Ewa Łuniewska, prezes ING Lease

ING Lease kontynuuje dynamiczny wzrost w zakresie leasingu ruchomości, w szczególności maszyn i urządzeń oraz pojazdów utrzymując jednocześnie jedną z czołowych pozycji na rynku leasingu nieruchomości. Spółka odnotowuje także wzrost liczby klientów – obecnie obsługuje blisko 15,5 tys. firm.

Całkowita wartość należności od klientów spółki osiągnęła na koniec 2. kwartału 2017 roku poziom 6,9 mld zł. Spółka odnotowała dynamiczny wzrost (o 23% r/r) wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów w 1. połowie 2017 roku. Z danych Związku Polskiego Leasingu na 30 czerwca 2017 roku wynika, że ING Lease plasuje się na 6. miejscu wśród firm leasingowych w Polsce pod względem wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów w 2 kwartale 2017 roku, co daje 5,89% udziału w rynku.

– Nieustannie udoskonalamy i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klientów. Obecne trendy pokazują, że przedsiębiorcy poszukują prostych i szybkich rozwiązań, a coraz częściej również dostępnych online. W ING Lease wychodzimy im naprzeciw – udostępniliśmy klientom możliwość szybkiego i sprawnego wnioskowania o leasing poprzez bankowość internetową i mobilną, a także znacznie skróciliśmy czas decyzji dla transakcji leasingu pojazdów – powiedziała Ewa Łuniewska, prezes Zarządu ING Lease.

ING Lease w ostatnim kwartale wprowadził udogodnienia dla klientów w zakresie leasingu pojazdów – m.in. wydłużono okresy leasingu w Programach ING Auto oraz ING Truck, a także uproszczono i ustandaryzowano proces wznowień ubezpieczeń. Spółka kontynuuje również wprowadzanie zmian w procesach operacyjnych, integracje z systemami ING Banku oraz kładzie nacisk na automatyzacje. W maju 2017 roku założono 14 nowych oddziałów ING Lease do rejestracji pojazdów, co pozwala klientom szybciej realizować transakcje leasingu.

W pierwszej połowie 2017 r. uproszczone programy umożliwiające finansowanie pojazdów bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych zostały nagrodzone jako produkty wpierające rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. ING TRUCK (program finansowania transportu ciężkiego) został wyróżniony w plebiscycie  „Ordery Finansowe” organizowanym przez Home&Market. Również ING AUTO, program finansowana samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 T, oferowany już od 2013 roku, ale intensywnie rozwijany by spełniać oczekiwania klientów, został uhonorowany tytułem „Najlepszego Produktu dla MSP 2017” w plebiscycie Gazety Finansowej.