Wystartowała Neweconomy – platforma crowdfundingu udziałowego dla firm

najlepiej płatne zawody

W Polsce zaczyna swoje działanie Neweconomy – jedna z pierwszych platform crowdfundingu udziałowego skierowana do właścicieli spółek z o.o. Portal, stanowiący nowość na polskim rynku crowdfundingu, został stworzony we współpracy z serwisem Patronite.

Twórcy platformy Neweconomy wychodzą z założenia, iż na rynku kapitałowym brakuje obecnie narzędzi i źródeł finansowania spółek w początkowej fazie rozwoju. Zdane są one na finansowanie własne lub na nieprzyjazny procesowi innowacji system finansowania instytucjonalnego. Brak właściwej wyceny ryzyka wymusza formalny proces planowania. Małe spółki muszą przedstawiać szczegółowe wyniki sprzedaży i przychodów na następne kilka lat, stany zatrudnienia czy analizy rynku na archaicznych XX wiecznych wzorach biznes planów. Niestety zbiurokratyzowany proces idzie w parze z małą elastycznością inwestora publicznego, ograniczając możliwość adaptowania się przedsiębiorców do nowych nieprzewidzianych wcześniej warunków biznesowych.

Portal Neweconomy wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno inwestorów, jak i przedsiębiorców, tworząc pierwszą w pełni zintegrowaną platformę umożliwiającą zarówno finansowanie społecznościowe w formie crowdfundingu udziałowego, jak również rzetelną ocenę spółki opartą o wypracowane algorytmy.

Neweconomy to przede wszystkim miejsce dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, dla osób chcących wesprzeć dobrze zapowiadający się pomysł lub kupić w przedsprzedaży produkt, jeszcze w formie prototypu. Wierzymy, że taka platforma doskonale zafunkcjonuje na polskim rynku innowacji – mówi Przemysław Pyziel, założyciel platformy.

Portal funkcjonuje pod adresem neweconomy.pl.