Zmiany w Zarządzie Banku BGŻ BNP Paribas

Andre Boulanger zastąpi Blagoya Bocheva w Zarządzie Banku BGŻ BNP Paribas

Blagoy Bochev
Blagoy Bochev

Andre Boulanger, związany z Grupą BNP Paribas od 1989 r., 1 listopada br. dołączy do Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Zastąpi on Blagoya Bocheva, który nadzorował obszar Bankowości CIB, w tym Pion Rynków Finansowych, Departament Klientów Strategicznych CIB, Departament Wsparcia CIB.

– Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata, więc również zmiany w Zarządzie są naturalne. Bardzo dziękuję Blagoyowi za profesjonalizm, zaangażowanie, ciężką pracę i wprowadzenie Segmentu Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej na ścieżkę wzrostu, którą – zgodnie ze strategią Fast Forward – planujemy utrzymać. Po pięciu latach Blagoy przekazuje pałeczkę Andre, który ma ogromne doświadczenie w bankowości korporacyjnej, a niemal całą zawodową karierę budował w ramach Grupy BNP Paribas. Dziękujemy Blagoyowi i życzymy mu sukcesów w realizacji przyszłych projektów. Witamy jednocześnie Andre na pokładzie, życząc powodzenia – mówi Józef Wancer, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas.

Andre Boulanger karierę w bankowości rozpoczął w 1986 r. w dzisiejszym belgijskim banku Belfius, zaś do Grupy Paribas dołączył w 1989 r., zajmując stanowisko Dyrektora Oddziału Bankowości Detalicznej BNP Paribas w Brukseli. Bankowością korporacyjną zajmuje się od 1994 r., a w swojej karierze zajmował liczne stanowiska dyrektorskie w strukturach Paribas, a po fuzji z BNP – w strukturach BNP Paribas w Belgii i Francji. Był też Prezesem Zarządu BNP Paribas Holandia, a w latach 2014-2017 pracował na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Obszarem Operacji w Bankowości Korporacyjnej w regionie Europy (2014), a następnie jako Dyrektor Zarządzający Obszarem Operacji w Regionie EMEA (2015) w BNP Paribas Francja i Belgia. Do Warszawy przeprowadza się z Rosji, gdzie od 2017 r. był Prezesem Zarządu BNP Paribas JSC oraz Dyrektorem Generalnym dla obszaru Federacji Rosyjskiej.

 Chciałbym podziękować Blagoyowi za ostatnie 5 lat pracy w Polsce, w czasie których nastąpił wyraźny rozwój obszaru Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej. Dziękuję również za zaangażowanie i wkład w prace naszego Zarządu. Gratuluję podjęcia kolejnych ambitnych wyzwań i życzę wielu sukcesów w nowej roli. Andre dołączy do naszego zespołu w bardzo ciekawym momencie. Wierzę, że pod jego wodzą będziemy umacniać naszą pozycję jednego z najlepszych graczy w Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej­­ – mówi Przemek Gdański, prezes Banku BGŻ BNP Paribas.