Zmiany w zarządzie ManpowerGroup

Tomasz Walenczak – dyrektor generalny ManpowerGroup w Polsce
Tomasz Walenczak - dyrektor generalny ManpowerGroup w Polsce

Iwona Janas, która zarządzała firmą ManpowerGroup w Polsce oraz w Rosji awansowała z początkiem listopada, obejmując nową funkcję w strukturach europejskich firmy. Została Vice Presidentem i szefem Manpower na Europę. Tym samym przestała pełnić swoje wcześniejsze stanowiska. Nowym dyrektorem ManpowerGroup w Polsce został Tomasz Walenczak, dotychczasowy dyrektor Manpower.

Iwona Janas jako Vice President i szef Manpower na Europę będzie odpowiedzialna za rozwój i wzmacnianie marki Manpower na rynkach europejskich. To nowe stanowisko w strukturach firmy, którego celem jest spójny rozwój brandu w całej Europie. Iwona Janas przez ostatnie 18 lat jako dyrektor generalna firmy w Polsce, a od 5 lat również w Rosji, zarządzała trzema markami należącymi do ManpowerGroup. W trakcie swojej pracy w polskich strukturach firmy przyczyniła się do rozwoju organizacji – z 1 do 70 oddziałów, z 5 do blisko 700 zatrudnionych – oraz osiągnięcia pozycji jednego z liderów rozwiązań HR na polskim rynku.

Tomasz Walenczak na nowym stanowisku jako dyrektor generalny ManpowerGroup w Polsce rozszerza swoje kompetencje o zarządzanie pełnym wachlarzem marek firmy: Manpower, Talent Solutions oraz Experis, a także pozostałych struktur organizacji nad Wisłą. Do jego zadań będzie należało między innymi tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa oraz zapewnienie jego dalszego wzrostu. Tomasz Walenczak jest związany z firmą od blisko 12 lat. Swoją karierę w ManpowerGroup rozpoczął jako dyrektor regionalny w 2009 roku, by po niespełna 4 latach awansować na dyrektora jednej z linii biznesowych w firmie, a w 2016 roku objął rolę dyrektora marki Manpower, którą pełnił do końca października 2021 roku.