Zmiany we władzach Polnordu

polnord

Podczas posiedzenia 19 stycznia 2011 roku Rada Nadzorcza Polnordu powołała pana Bartosza Puzdrowskiego na stanowisko prezesa zarządu Spółki. Jednocześnie Rada Nadzorcza przyjęła rezygnację, z powodów zdrowotnych, pana Wojciecha Ciurzyńskiego z funkcji prezesa POLNORD SA. W specjalnym liście podziękowała mu za ponad 3,5 letnie sprawowanie tej funkcji i wyraziła uznanie dla jego dokonań.

Nowy prezes zarządu Polnord SA posiada wieloletnie doświadczenie w branży deweloperskiej. Pan Bartosz Puzdrowski był do niedawna dyrektorem w Quinlan Private Golub (obecna nazwa: Avestus Real Estate) odpowiedzialnym za działalność firmy w Polsce i w krajach bałtyckich, a wcześniej dyrektorem ds. inwestycji w ECE Projektmanagement Polska, gdzie odpowiadał za realizację tak dużych projektów komercyjnych jak Nowe Miasto w Krakowie, Galeria Łódzka w Łodzi i Galeria Bałtycka w Gdańsku. W projekty deweloperskie jest zaangażowany od początku lat 90-tych. Jako menedżer ds. nieruchomości w spółce McDonald’s współtworzył wówczas jej sieć pierwszych placówek w Polsce.

– Objęcie funkcji prezesa zarządu Polnordu to dla mnie duże wyróżnienie. Dzięki dokonaniom Wojciecha Ciurzyńskiego i pracy niezwykle profesjonalnego zespołu, Polnord doskonale poradził sobie z kryzysem na rynku nieruchomości, wyszedł z tej sytuacji wzmocniony i przygotowany do ugruntowania swojej pozycji w czołówce polskich deweloperów. Moim głównym zadaniem, oprócz podtrzymania wysokiej dynamiki sprzedaży mieszkań, będzie zwiększenie obecności Polnordu w pozostałych segmentach rynku nieruchomości poprzez rozwój całkowicie nowych projektów deweloperskich, które znakomicie poszerzą ofertę Polnordu w najbliższych latach i zwiększą sprzedaż – powiedział Bartosz Puzdrowski.

Podsumowując działalność Polnordu w ostatnich latach, Rada Nadzorcza podkreśliła, że pod kierownictwem Wojciecha Ciurzyńskiego znacznie wzrosła liczba sprzedawanych mieszkań, spółka z powodzeniem rozpoczęła działalność na rynku nieruchomości komercyjnych a ponadto dla wielu samorządów stała się modelowym partnerem w obszarze partnerstwa publiczno-prywatnego. Polnord z powodzeniem dokonał transformacji ze spółki typowo budowlanej, jaką był jeszcze kilka lat temu i przekształcił się w nowoczesnego dewelopera.

– Polnord ma za sobą najtrudniejszy okres – przekształcenie w spółkę ściśle deweloperską i kryzys na rynku nieruchomości. Dzięki dorobkowi Wojciecha Ciurzyńskiego, zwłaszcza na tle innych deweloperów, Polnord dzisiaj ma się dobrze. Teraz nadszedł czas na zdynamizowanie naszej działalności, tak by Polnord miał szansę stać się wiodącym polskim deweloperem i spełnić oczekiwania swoich akcjonariuszy, co do wzrostu wartości Spółki. Liczę, że pod nowym kierownictwem prezesa Puzdrowskiego, Polnord tę szansę w pełni wykorzysta – powiedział Przewodniczący Rady Nadzorczej Polnord SA pan Ryszard Krauze.

Bartosz Puzdrowski (40 lat) od drugiej połowy 2008 roku do stycznia 2011 był dyrektorem w Quinlan Private Golub (spółce obecnie działającej pod nazwą Avestus Real Estate) odpowiedzialnym za działalność firmy w Polsce oraz krajach bałtyckich. W tym czasie ustabilizował firmę, dostosowując jej skalę i sposób działania do nowej sytuacji rynkowej, a także uruchomił zawieszone projekty inwestycyjne firmy, takie jak np. najnowocześniejszy w Krakowie park biurowy Enterprise Park.

Wcześniej, w latach 2006-2008, pan Bartosz Puzdrowski prowadził własną działalność gospodarczą, polegającą na doradztwie z zakresu inwestowania i zarządzania projektami nieruchomościowymi. W tym czasie m.in. uczestniczył w tworzeniu funduszu inwestycyjnego, którego strategia antycypowała kryzys na rynku nieruchomości, który wybuchł po upadku banku Lehman Brothers. Przed rozpoczęciem działalności doradczej, pan Bartosz Puzdrowski przez ponad 6 lat pracował w ECE Projektmanagement Polska, gdzie, jako dyrektor ds. inwestycji odpowiadał za realizacje dużych i skomplikowanych projektów komercyjnych, z których najbardziej spektakularnym była zabudowa terenów przydworcowych w Krakowie, w ramach której powstały m.in. jeden z największych w Polsce obiektów handlowych – Galeria Krakowska, nowoczesne powierzchnie biurowe, czterogwiazdkowy hotel we współpracy z austriacką firmą UBM oraz wspólnie z PKP, PKS i miastem Kraków zmodernizowana została infrastruktura drogowa, odnowiony dworzec kolejowy oraz powstał nowy dworzec autobusowy.

Bartosz Puzdrowski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego – Wydziałów Filozofii oraz Zarządzania, posiada także tytuł MBA wspólnego programu UW i University of Illinois.

List Rady Nadzorczej do Wojciecha Ciurzyńskiego

Rada Nadzorcza Polnord SA pragnie wyrazić podziękowanie oraz słowa uznania dla osiągnięć dokonanych przez pana Wojciecha Ciurzyńskiego pełniącego funkcję Prezesa Zarządu Polnord SA przez okres ponad 3,5 lat.

W momencie przejmowania steru kierowania firmą, Polnord SA zaangażowany był w realizację projektów mieszkaniowych w wymiarze 500 mieszkań. W okresie minionych bez mała 4 lat, pan Wojciech Ciurzyński doprowadził Polnord SA do pozycji jednej z dominujących firm deweloperskich w Polsce. Poza rozszerzeniem swojej działalności na rynku mieszkaniowym o nowe ośrodki takie jak Łódź, Szczecin, Wrocław czy Lublin, co spowodowało, iż aktualnie w realizacji znajduje się około 2000 mieszkań, Polnord stał się również znaczącym graczem na rynku nieruchomości komercyjnych w tym głównie biurowców. Prezes Ciurzyński umiejętnie budował zespół profesjonalistów, który pod jego kierownictwem przyczynił się do podnoszenia renomy firmy.

Osiągnięcia Polnord spotykały się z uznaniem klientów, inwestorów jak i innych uczestników życia gospodarczego w Polsce. Do niewątpliwych zasług prezesa Wojciecha Ciurzyńskiego należy zbudowanie profesjonalnych relacji z władzami lokalnymi między innymi Warszawy, Trójmiasta i Szczecina, czyli na podstawowych rynkach działalności firmy.

Dzięki swojemu profesjonalizmowi i otwartości na budowanie dobrych relacji z mediami, prezes Ciurzyński przyczynił się w olbrzymim stopniu do stworzenia wizerunku Polnordu jako jednego z liderów wśród firm deweloperskich w Polsce. Rada Nadzorcza wyraża uznanie dla Wojciecha Ciurzyńskiego, iż pomimo rozważania zamiaru odejścia z powodów zdrowotnych już pół roku temu, na prośbę Przewodniczącego Rady Nadzorczej, pełnił funkcję prezesa zarządu do dnia dzisiejszego. Rada Nadzorcza wyraża zadowolenie, iż Wojciech Ciurzyński zadeklarował gotowość dalszego służenia Spółce swoją wiedzą i doświadczeniem w charakterze doradcy.