All in! Games zawarło list intencyjny ze spółką z Wielkiej Brytanii

Piotr Żygadło, prezes All in! Games
Piotr Żygadło, prezes All in! Games

All in! Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wydawca gier komputerowych, podpisał list intencyjny z brytyjską firmą Future Friends Games Limited. Spółki rozpoczęły negocjacje dotyczące współpracy przy wydaniu gry Exo One na PlayStation i Nintendo Switch. Według założeń listu intencyjnego All in! Games otrzyma wyłączne globalne prawa oraz licencję na komercyjną dystrybucję gry. To pierwszy krok dla All in! Games w zakresie tworzenia alternatywnych kanałów generowania przychodów.

  • All In! Games podpisało list intencyjny z brytyjską firmą Future Friends Games Limited. Spółki rozpoczęły negocjacje dotyczące współpracy przy wydaniu gry Exo One na PlayStation i Nintendo Switch.
  • Spółka planuje rozwijać nowy kanał przychodów – portowanie gier i Quality Assurance dla firm zewnętrznych.

– Szacujemy, że negocjacje z Future Friends Games Limited zakończą się do 30 listopada br. Z brytyjską spółką chcemy wydać grę Exo One na PlayStation i Nintendo Switch. Poprzez tę współpracę chcemy rozwinąć też nowe skrzydło przychodowe w All In! Games, czyli portowanie i Quality Assurance – mówi Piotr Żygadło, prezes All in! Games.

Spółka rozwija przyjęty model biznesowy, bazujący na wydawaniu znanych i dobrze rokujących tytułów z segmentu AA+ i Indie Premium. Niedawno All in! Games udostępniło graczom Fort Triumph na Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. 9 września na platformie PC zadebiutuje pełna wersja gry Arboria z portfolio wydawniczego spółki.  Produkcja wyjdzie z fazy Early Access i będzie dostępna na platformie Steam. W najbliższych tygodniach (28 września) All in! Games wyda również wersję konsolową Chernobylite. Gra ta wyszła ze Wczesnego Dostępu na PC 28 lipca i łącznie sprzedała się w nakładzie ponad 200 tys. egzemplarzy.

– Ostatnie miesiące pokazały nam, że gracze doceniają wydawane przez nas gry. Chcemy rozszerzać zasięgi i spoglądać też coraz odważniej na zagraniczne rynki. Liczę, że współpraca z Future Friends Games Limited będzie jednym z wielu kroków do pozyskania nowych innowacyjnych IP – dodaje Piotr Żygadło.

W I kwartale 2021 r. All in! Games osiągnęło ponad 28 mln zł przychodów, na które składają się przychody netto ze sprzedaży w kwocie 4,9 mln zł oraz pozostałe przychody operacyjne, pochodzące ze sprzedaży IP do tytułu Ghostrunner. Zysk netto spółki wyniósł 8,6 mln zł.