Alliance Ventures inwestuje w Mobility House

FRANÇOIS DOSSA
FRANÇOIS DOSSA

Alliance Ventures, strategiczny fundusz kapitałowy sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi, inwestuje w firmę technologiczną Mobility House. Jest to twórca platformy integrującej akumulatory samochodowe z systemem sieci energetycznych, dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania i magazynowania energii.

Inwestycja ta jest kolejnym elementem programu inwestycyjnego Alliance Ventures, polegającego na rozwoju współpracy ze startupami, które dostarczają rozwiązań technologicznych najnowszej generacji dla branży motoryzacyjnej. Firma The Mobility House ma siedziby w Niemczech, w Szwajcarii i w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

FRANÇOIS DOSSA
FRANÇOIS DOSSA

„Celem Alliance Ventures jest zapewnianie członkom sojuszu dostępu do ekosystemu otwartych innowacji, który ma umożliwić zbudowanie mobilności jutra” – powiedział François Dossa, prezes Alliance Ventures i wiceprezes do spraw otwartych innowacji. „Mobility House posiada bogatą wiedzę w zakresie e-mobilności i transformacji energetycznej, która przyczyni się do zaangażowania Sojuszu w budowę pojazdów i realizacji naszej wizji: kształtowania elektromobilności jutra”.

Firmy członkowskie Sojuszu i Mobility House zrealizowały wspólnie już kilka projektów. Na przykład, dzięki współpracy z Mobility House, Nissan LEAF był pierwszym samochodem elektrycznym, który został wykorzystany w projekcie Vehicle-to-Grid (V2G) w aglomeracji Hagen, w Niemczech. Z kolei, współpracując z Grupą Renault, Mobility House wprowadzi na rynek największy europejski system magazynowania energii, wykorzystujący akumulatory samochodów elektrycznych. Ten inteligentny ekosystem energetyczny przyczyni się do przekształcenia portugalskiej wyspy Porto Santo, leżącej w pobliżu Madery w pierwszą „inteligentną energetycznie wyspę” na świecie.

„Alliance Ventures jest doskonałym partnerem strategicznym i inwestorem dla Mobility House” – powiedział Thomas Raffeiner, założyciel i dyrektor generalny Mobility House. „Nasza wcześniejsza współpraca dowiodła, że nasze wizje i zakres umiejętności są zbieżne w kwestii realizacji wspólnych celów. Cieszymy się z możliwości wspólnej realizacji kolejnych projektów i wizji, które służą wspólnemu celowi: wspieraniu rozwoju systemu zrównoważonej energetyki.”

Poza inwestycją w Mobility House, sojusz Alliance Ventures zrealizował już 11 projektów inwestycyjnych w startupy w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

Informacje finansowe dotyczące inwestycji w Mobility House nie będą podane do publicznej wiadomości.