Anna Panek nowym dyrektorem HR w Vivus Finance

Anna Panek nowym dyrektorem HR w Vivus Finance
Anna Panek nowym dyrektorem HR w Vivus Finance

Od lipca 2015 r. Anna Panek objęła stanowisko Dyrektora Departamentu HR.

Anna Panek nowym dyrektorem HR w Vivus Finance
Anna Panek nowym dyrektorem HR w Vivus Finance

Nowe stanowisko traktuje, jako największe wyzwanie w swojej dotychczasowej karierze zawodowej. Do zmiany pracy przekonała ją dynamika rozwoju firmy i całej branży.
– Na polskim rynku jest niewiele firm rosnących w takim tempie jak Vivus. Nasza kultura organizacyjna to mieszanka atmosfery pracy w start-up’ie i doświadczenia ludzi, którzy wiele lat spędzili w bankowości. Współpraca z takim zespołem to chyba marzenie każdego HR-owca – mówi Anna Panek, Dyrektor HR Vivus Finance. – Cały czas poszukujemy talentów – najlepszych w swojej dziedzinie ekspertów, managerów, ale też młodych pracowników, którzy mają przede wszystkim chęć do rozwijania się – dodaje.

W przypadku Vivusa rozwój pracowników, przychodzących nawet do pracy w call-center nie jest tylko sloganem z ofert pracy. Wiele nowych stanowisk obsadzanych jest w ramach rekrutacji wewnętrznej. – Standardowo, w firmach o stabilnym poziomie zatrudnienia, rekrutacje wewnętrzne to oferta trudno dostępna, trafiająca się „raz, kiedyś”.  W Vivusie stanowisko zmieniło już 65 osób, czyli ponad 30 proc. pracowników – wyjaśnia Anna Panek. – Promocje wewnętrzne zawsze będą dla nas priorytetem, bo przede wszystkim stawiamy na rozwój naszych pracowników, a dopiero w drugiej kolejności szukamy talentów poza organizacją. Mamy osoby, które zaczynały jako konsultant w obsłudze klienta, a teraz są szefem zespołu albo specjalistą w Departamencie Ryzyka. Jedyne czego wymagamy zawsze, to zaangażowanie w obecną pracę.

Vivus Finanse prowadzi aktywną politykę rozwoju pracowników. W jej ramach odbywają się szkolenia będące elementem planów rozwojowych tworzonych osobno dla każdego pracownika i dostosowanych do specyfiki pracy.  – Ale to nie wszystko. Stawiamy na silną rolę przywództwa w organizacji i unikatowe wartości, które budują nasza przewagę konkurencyjną. Wspieramy także mocno wewnętrzne inicjatywy rozwojowe. Mamy na pokładzie wiele wyjątkowych osób, które nie tylko posiadają szeroką wiedzę z danego obszaru, ale dodatkowo chcą i potrafią się nią dzielić z innymi – mówi Anna Panek.

Vivus jako jeden z nielicznych na rynku organizuje płatne staże i praktyki nie tylko dla studentów wyższych uczelni, ale i uczniów ostatnich klas szkół średnich. Rzetelność i tworzenie nowych miejsc pracy zostało wyróżnione przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W czerwcu tego roku Vivus został doceniony w konkursie „Kreator Miejsc Pracy” za wkład w tworzenie nowych miejsc zatrudnienia.

Anna Panek posiada jedenastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, które zdobywała pracując na stanowiskach managerskich w korporacjach z branży bankowej, FMCG i farmaceutycznej. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Kadrami na Uniwersytecie Jagiellońskim i doktorantką w Akademii Leona Koźmińskiego. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim. Interesuje się rozwijaniem talentów w organizacji oraz coachingiem. Prywatnie jest mamą dwóch chłopców, na bieżąco z warszawskimi wydarzeniami kulturalnymi. Aktywnie uprawia sport.