AWBUD z kontraktem na generalne wykonawstwo o wartości blisko 21 mln zł netto

Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.
Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.

Grupa AWBUD podpisała umowę na realizację robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa na rzecz Hosso Star Sp. z o.o., właściciela galerii handlowych w kilku miastach Polski. Przedmiotem kontraktu jest wykonanie budynku handlowo-usługowego wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu inwestycji w Gubinie. Prace budowlane rozpoczną się w lipcu br., zaś ich zakończenie przewidziano na maj 2018 r. Umowa opiewa na kwotę 20,96 mln zł netto.

W ramach generalnego wykonawstwa Grupa AWBUD wykona i przekaże inwestorowi budynek wraz z pełną dokumentacją niezbędną do uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie. Ponadto w ramach współpracy AWBUD wystąpi w imieniu inwestora z wnioskiem o uzyskanie tej decyzji administracyjnej dla wybudowanego obiektu.

Awbud konsekwentnie rozwija kompetencje w budowie i rewitalizacji obiektów handlowych. Hosso Star to kolejny, po m.in. Unibail Rodamco czy Ikea, klient tego sektora w naszym portfelu. Liczymy, że najbliższe lata przyniosą istotnie więcej zleceń w tej specjalizacji, szczególnie w zakresie rewitalizacji już istniejących obiektów komercyjnych. – mówi Michał Wuczyński Prezes Zarządu AWBUD S.A. – Projekt w Gubinie ma dla nas bardzo duże znaczenie, gdyż ze względu na lokalizację, pozwoli nam zaprezentować inwestorom z Niemiec, posiadane know-how oraz zaplecze techniczne i kompetencyjne. Jestem przekonany, że dysponując takimi zasobami jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klientów nie tylko krajowych, ale i potencjalnych zza zachodniej granicy. – dodaje Michał Wuczyński.

Tylko w bieżącym roku Grupa AWBUD zakontraktowała zlecenia na kwotę 73,5 mln zł netto. W ramach podpisanych umów AWBUD przygotuje dokumentację projektową oraz wykona prace budowlane zarówno dla projektów z zakresu budownictwa przemysłowego, jak i inwestycji mieszkaniowych. Wśród tegorocznych zleceniodawców Grupy Awbud, poza Hossa Star Sp. z o.o., są Genfer Hotel Łódź Sp. z o.o. w Warszawie, Biuro Inwestycji Kapitałowych Sosnowiec 2 Sp. z o.o. w Krakowie, Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu, ale także  Asetino Sp. z o.o. w Krakowie oraz holding Murapol.