Bio Planet S.A. przejmuje dystrybucję ziół, herbat i przypraw eko

0

 Bio Planet S.A., firma działająca w zakresie konfekcjonowania i dystrybucji hurtowej produktów rolnictwa ekologicznego  poszerza ofertę w zakresie polskich herbat ziołowych, ziół i przypraw eko. Wszystko za sprawą przejęcia hurtowni „Spragnieni Natury”, która specjalizowała się w dystrybucji tych towarów. Dzięki temu liczba produktów oznaczona logiem Bio Planet dostępnych w polskich sklepach zwiększy się z obecnych 1600 do 2000 pozycji.  Firma planuje nowe aktywności na rynku przejęć i już niebawem wprowadzi nowe produkty do swojej oferty żywności ekologicznej.

 „Podpisanie umowy z hurtownią „Spragnieni Natury” jest efektem kontynuowania założeń i planów firmy, mających na celu poszerzenie oferty firmy Bio Planet S.A. Chcemy, aby nasi odbiorcy mieli jak największy wybór produktów ekologicznych. Cieszymy się, że w naszą już dość szeroką ofertę udało się wcielić całkiem nowe pozycje jednej z największych hurtowni wyspecjalizowanej w dystrybucji ziół, przypraw  i herbatek ziołowych. Nasi klienci zyskają znacznie większy dostęp do ekologicznych suszonych ziół takich jak bazylia, majeranek, czy oregano. Nowością będzie możliwy zakup mieszanek przypraw eko. Wierzymy, że podjęte przez nas działania umocnią naszą pozycję lidera na rynku i pozytywnie wpłyną na stale zauważalny wzrost firmy.”  – mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.

Firma Bio Planet S.A. została zarejestrowana w czerwcu 2014 roku z przekształcenia Bio Planet Sp. z o.o., firmy założonej w październiku 2005 roku. Logo marki jest jednym
z najbardziej rozpoznawalnych w dziedzinie produktów ekologicznych w Polsce.

Hurtownia „Spragnieni Natury” jest jedną z największych hurtowni ziół, herbatek i przypraw bio w Polsce. Jej przychód szacowany jest na 1,2 mln PLN rocznie.