Columbus Elite wypracował znakomite wyniki

Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite
Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite

Działająca w ramach Grupy Kapitałowej Columbus Energy spółka Columbus Elite zamknęła pierwsze półrocze 2021 r. znakomitymi wynikami. Spółka pozyskała już w sumie 18 tys. klientów, a łączna moc zainstalowana w OZE od początku istnienia Spółki wynosi ponad 80 MW.

Jak wynika ze skonsolidowanego raportu Grupy Columbus Energy za II kwartał 2021 r., spółka zależna Columbus Elite w minionym półroczu znacząco zwiększyła ilość klientów i zainstalowanych mocy. Obecnie na koncie Elite jest już 18 tys. klientów, a zainstalowana przez Spółkę moc wynosi 81,4 MW.

Analizując dane sprzedażowe od początku istnienia Columbus Elite można zauważyć, że Spółka odnotowuje bardzo dynamiczny wzrost. Mimo przedłużającej się pandemii i zmian gospodarczych, doskonale przeszkolone zespoły Elite docierają do coraz szerszych grup klientów, co przekłada się na wyniki, m.in. zainstalowaną moc w fotowoltaice. Na koniec roku 2020 Columbus Elite miał na swoim koncie 11 tys. klientów, a obecnie w połowie roku, ma ich prawie dwa razy więcej.

Świadomość ludzi na temat odnawialnych źródeł energii jest z roku na rok coraz większa, co pokazuje stale rosnąca ilość naszych klientów. Zauważyliśmy też, że rynek potrzebuje stabilnego rozwoju biznesu w branży OZE, dlatego stworzyliśmy ofertę partnerską, czyli Zieloną Franczyzę, którą wprowadziliśmy na początku 2021 r. – komentuje Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite.

Zielona Franczyza to efektywne rozwiązanie, dedykowane mniejszym i większym przedsiębiorcom, którzy chcą wejść na rynek odnawialnych źródeł energii. Dzięki współpracy w ramach modelu franczyzowego, partnerzy biznesowi mogą oferować swoim klientom innowacyjną technologię paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii, czyli całe zaplecze technologiczne lidera branży.

W trzecim i czwartym kwartale 2021 r. Columbus Elite planuje aktywny udział w targach franczyzowych, oferując możliwość współpracy partnerskiej.

Zielona Franczyza to partnerstwo, wsparcie w digitalizacji procesów operacyjnych, szkolenia produktowe, techniczne i operacyjne oraz siła marki ogólnopolskiej. Dzięki dynamicznym działaniom i analizie rynku zoptymalizowaliśmy model franczyzowy tak, aby odpowiadał na potrzeby każdego nowoczesnego przedsiębiorcy. Zapewniamy pełne wsparcie podmiotom na różnym stopniu zaawansowania i cieszymy się ich sukcesami biznesowymi – podsumowuje Rafał Kołłątaj, Wiceprezes Zarządu Columbus Elite.

Przypomnijmy, że spółka Columbus Elite została powołana w maju 2019 r. Na czele jej Zarządu stoją Paweł Bednarek – Prezes, oraz Rafał Kołłątaj – Wiceprezes. Spółka ugruntowuje swoje miejsce w Grupie Kapitałowej Columbus Energy, wykazując stały wzrost przychodów i zysku. Wieloletnie doświadczenie osób zarządzających Columbus Elite, unikatowy system sprzedażowy, dynamiczny rozwój i poszerzanie oferty o nowe ekoenergetyczne rozwiązania pozwalają Spółce utrzymać wiodącą pozycję wśród konkurencyjnych firm na rynku.