Dach w fabryce Tesli wykonany przez polską Spółkę

Tesla
Gigafactory Berlin-Brandenburg

Gigafactory Berlin-Brandenburg to pierwszy zakład produkcyjny Tesli w Europie, a przy tym najbardziej nowoczesna i ekologiczna fabryka giganta z Austin, w ramach której planowana jest produkcja Modelu Y oraz ogniw akumulatorowych. Gigafactory Berlin-Brandenburg będzie wiec pierwszą lokalizacją w Europie produkującą ogniwa razem z pojazdami elektrycznymi we własnym zakresie.

Stworzenie tak nowoczesnego obiektu w Niemczech, gdzie planowana jest produkcja setek tysięcy pojazdów Modelu Y i miliony ogniw akumulatorowych, jest podstawą wielkiej ekspansji Tesli na europejski rynek. Ekspansji w której uczestniczyła również polska firma Roof Renovation.

– Realizacja projektu dla Tesli była dla nas wielkim wyzwaniem ale i potwierdzeniem naszych możliwości oraz ogromną nobilitacją. W ramach prac budowlanych wykonaliśmy dostawę i montaż kompletnego pokrycia dachowego na powierzchni ok 9000 m2, system odwodnienia dachowego, stolarkę okienną oraz dostawę i montaż podkonstrukcji pod płyty elewacyjne – powiedział Paweł Śnieżek, członek Zarządu Roof Renovation S.A.

Roof Renovation S.A. to spółka giełdowa, która posiada w swojej strukturze Roof Renovation Sp. z o.o., tj. jednego z liderów rynku z segmentu wykonawstwa dachów płaskich oraz obudowy dla wielkogabarytowych obiektów przemysłowych, logistycznych i handlowych. Roof Renovation obok prac dekarskich realizuje również prace z zakresu obudowy z płyt warstwowych, fasad szklanych, stolarki okiennej i drzwiowej, fasad wentylowanych, konstrukcji stalowych, konstrukcji żelbetowych, posadzek przemysłowych.

– Nowe Modele Y, będą składane w kompleksie, gdzie wykonaliśmy jeden z dachów, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ale i świadczy o sile Grupy. Projekt ten był również dla nas pierwszym krokiem w ekspansji na rynki zagraniczne, którą będziemy kontynuować w ramach realizacji naszej strategii rozwoju.  – dodał Rafał Wójcik Prezes Zarządu Roof Renovation S.A.

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju firma zamierza ekspansję na rynki Europy Zachodniej i Środkowej, takie jak: Niemcy, Szwecja, Austria, Czechy, Turcja czy Węgry, której pierwszym krokiem był projekt realizowany dla Tesli. Równocześnie Spółka zamierza rozwijać komplementarną ofertę w szczególności w zakresie produkcji ekologicznych materiałów budowlanych, czy zastosowania OZE w przemyśle i budownictwie.

– Jest dla nas niezwykle ważne, że uczestniczyliśmy w realizacji tak ważnej inwestycji i pokazaliśmy, że potrafimy tworzyć najnowocześniejszą przestrzeń dla biznesu. Projekt ten dał nam również cenne doświadczenie, które wykorzystamy w realizacji podobnych inwestycji w kolejnych europejskich krajach – zakończył Tomasz Kochajkiewicz członek Zarządu Roof Renovation S.A.