DB Schenker wśród Diamentów Forbesa 2011

0

DB Schenker oferuje kompleksową obsługę logistyczną przedsiębiorcom z różnych branż. Strategia firmy opiera się na zdywersyfikowaniu portfela klientów, którym zapewniane są rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Dzięki temu klienci Schenker Sp. z o.o. mogą budować przewagę konkurencyjną. Dowodem na konsekwentny rozwój jest obecność operatora logistycznego w kolejnej edycji rankingu Diamenty Forbesa 2011 w kategorii firm powyżej 250 mln złotych z przychodów ze sprzedaży.

„DB Schenker po raz kolejny znalazł się w prestiżowym rankingu Forbesa, wśród firm, których wartość wzrosła” – mówi Monika Pachniak – Radzińska, Dyrektor Rozwoju Rynku Schenker sp. z o.o. „Z satysfakcją zauważyliśmy, że wiele z firm wymienionych w rankingu, to nasi klienci. Zgodnie z naszą misją „Dodajemy wartości. Uwalniamy zasoby” dbamy, aby klienci mogli z pełnym zaufaniem i poczuciem bezpieczeństwa przekazać nam obsługę logistyczną a uwolniony czas i zasoby koncentrowali na dodawaniu wartości we własnym core biznesie” – dodaje Monika Pachniak – Radzińska.

W tegorocznej edycji rankingu, opracowanego przez redakcję Forbesa we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet ujęte zostały firmy, które są rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami oraz wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2007–2009. Na listę Diamentów trafiły firmy najszybciej zwiększające swoją wartość w 3 kategoriach poziomu przychodów: od 5 do 50 mln zł, od 50 do 250 mln zł oraz powyżej 250 mln zł. Ranking firm powstaje na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która uwzględnia zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych spółek. Umożliwia także zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

Czytaj również:  Ultimate Games S.A. dołączyła do grona spółek GPW